Komentāri
12 Latvijas valstspiederīgie lūguši vēstniecībai palīdzību gadsimta vētras “Irmas” dēļ
Reuters/LETA

Saistībā ar viesuļvētru “Irma” no Latvijas valstspiederīgajiem līdz šim saņemti 12 palīdzības lūgumi, telefonintervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis.

Pārsvarā tika lūgts palīdzēt saistībā ar atceltajiem avioreisiem vai vēlmi pamest reģionu ātrāk nekā paredzēts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Visiem šiem cilvēkiem ir palīdzēts, tostarp sniegta palīdzība naudas atgūšanā par neizmantotajām aviobiļetēm, pauda Teikmanis.

Tāpat arī saņemti jautājumi par patversmju atrašanās vietām. Tāpat vēstniecībai zvanījuši cilvēki, kas norūpējušies par saviem radiem Floridā.

“Amerika ir aizvadījusi un turpina aizvadīt ļoti satraucošu dienu, kaut arī vētras stiprums ir mazinājies [..]. Pastāv ļoti nopietns risks, ka daudzās vietās varētu sākties plūdi, kas varētu būt metru vai pusotra metra augstumā,” sacīja vēstnieks.

“Katrā ziņā mēs tiešām cenšamies palīdzēt cilvēkiem ar informāciju – informāciju par patversmēm un padomiem, kā jārīkojas,” atzīmēja Teikmanis.

Ārlietu ministrija aicina visus Latvijas valstspiederīgos, ja tie atrodas vētras skartajās teritorijās un ir nepieciešama palīdzība, nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību ASV pa tālruni +1 202 328 2881 vai zvanīt uz Konsulārā departamenta tālruni ārkārtas situācijām Rīgā – +371 26 33 77 11, vai rakstot uz “palidziba@mfa.gov.lv”.

Jau vēstīts, ka pēc lielu postījumu nodarīšanas Karību jūras salās viesuļvētra “Irma” Floridā izraisījusi plūdus, atstājusi bez elektroapgādes vairāk nekā pusotru miljonu klientu, un miljoniem cilvēku evakuējušies. Rīkojums evakuēties dots sešiem miljoniem jeb apmēram trešdaļai Floridas iedzīvotāju.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl