Uz vēlēšanām Krievijā dodas arī puskaili vīrieši un “eņģelis” ar bākuguni uz galvas

1 komentārs
Uz vēlēšanām Krievijā dodas arī puskaili vīrieši un “eņģelis” ar bākuguni uz galvas
Foto: Sputnik / Reuters / LETA

Krievijas prezidenta vēlēšanās vienā no ”iecirkņiem” jau sasniegta simtprocentīga vēlētāju aktivitāte – Starptautiskajā kosmosa stacijā. Tikmēr uz Zemes redzēti vairāki kolorīta paskata vēlētāju.

Uz stacijas klāja vienīgais Krievijas pilsonis kosmonauts Antons Škapļerovs savu izvēli izdarīja ar video starpniecību, nododot šo ”biļetenu” Krievijas Centrālajai vēlēšanu komisijai.

Līdz ar to kosmosā esošajā vēlēšanu iecirknī sasniegts 100% rezultāts. Nav gan precīzi zināms, kurš no kandidātiem izpelnījies ”balsi no kosmosa”.

Tikmēr vēlēšanu iecirkņos Krievijā citu vidū īpaši pacentušies izcelties daži no vēlētājiem. Kāds izdomājis uzvilkt raķetes kostīmu, bet citam labpaticies ietērpties Ziemassvētku vecīša jeb pēc slāvu tradīcijām – salatēva kostīmā. Savukārt vēl kāds iedzīvotājs vēlēšanu iecirknī ieradies eņģeļa veidolā ar oranžu bākuguni uz galvas, bet rokās – maisiņš ar mēsliem. Kārtībsargi ienest mēslojumu vēlēšanu iecirknī tomēr neļāva, taču savu balsi viņš vēlāk esot atdevis.

Lai vēlētāju aktivitāte nenoplaktu, bet tieši pretēji – uzņemtu apgriezienus, vēlēšanu iecirkņos notiek gan koncerti, gan arī tiek nodrošināti bagātīgi klāti galdi.

Balsošana notiek ne tikai virs debesīm, bet arī citu valstu teritorijās. Piemēram, Krievijas vēstniecībā Parīzē, Francijā, savu balsi atdevis kinoaktieris Žerārs Depardjē, kurš pēc dažādiem skandāliem par Krievijas pilsoni kļuva 2013. gada janvāra sākumā.

1 komentārs