Ārlietu ministrs nosaka Krievijas vēstniecības diplomātu par Latvijai nevēlamu personu

1 komentārs
Ārlietu ministrs nosaka Krievijas vēstniecības diplomātu par Latvijai nevēlamu personu
EPA / SCANPIX

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) pieņēmis lēmumu pasludināt vienu Krievijas vēstniecības diplomātu par Latvijai nevēlamu personu, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

ĀM skaidroja, ka ministra lēmums ir pieņemts, solidarizējoties ar valdību saistībā ar Krievijas izlūkdienestu nelegālajām aktivitātēm Čehijā, kā arī izvērtējot Krievijas vēstniecības diplomāta darbību un konstatētos pārkāpumus Latvijā. Lēmums ir balstīts arī savstarpējās konsultācijās ar Eiropas Savienības (ES) un NATO sabiedrotajiem un atbildīgo Latvijas institūciju sniegtajā informācijā.

Lasi vēl – SAB: Krievija cenšas diskreditēt Navaļnija komandu, maldinot arī Latvijas institūcijas

ĀM uzsvēra, ka Latvija ir ieinteresēta veidot attiecības ar Krieviju, balstoties savstarpējā cieņā, starptautiskajās tiesībās un Vīnes Konvencijā par diplomātiskajiem sakariem noteiktajos principos. Krievijas rīcība jau ilgstoši liecina par sistēmiskiem šādu principu pārkāpumiem un drošības situācijas pasliktināšanu.

Piektdien lēmums ir paziņots Krievijas vēstniecības pilnvarotajam lietvedim Latvijā Vadimam Vasiļjevam.

LETA jau rakstīja, ka Čehija sestdien izraidīja 18 Krievijas diplomātus, kas, kā konstatējis Čehijas izlūkdienests, ir Krievijas izlūkdienestu slepenie aģenti. Atbildot uz to, Krievija izraidīja 20 Čehijas vēstniecības darbiniekus.

Prāga paziņoja, ka lēmumu par izraidīšanu Čehijas varasiestādes pieņēmušas, nonākot pie slēdziena, ka Krievijas izlūkdienesti ir saistīti ar sprādzienu munīcijas noliktavā Čehijā 2014.gadā.

1 komentārs