Ar stingriem ierobežojumiem sāk darboties bērnu nometnes; darbiniekiem arī ārā daļa laika jāpavada sejas maskās

2 komentāri

No pirmdienas Latvijā drīkst rīkot bērnu nometnes klātienē, taču jāievēro stingri Covid-19 pandēmijas laika ierobežojumi. Tādēļ daļa vecāku nolēmuši bērnus uz nometnēm nesūtīt, bet darbiniekiem arī ārā daļa laika jāpavada sejas maskās.

Nometnes darbinieki atzīst, ka bērni ir ļoti noilgojušies pēc aktivitātēm svaigā gaisā un dzīvā kontakta, taču arī šeit ir jāievēro ļoti stingri Covid-19 laika ierobežojumi.

Lasi vēl – No otrdienas pret Covid-19 vakcinētie un pārslimojušie varēs pulcēties privātos pasākumos līdz 20 cilvēkiem bez mājsaimniecību skaita ierobežojuma

Piecu dienu āra nometnē ”Esi drošs” no šodienas aktīvi darbojas Ogres, Ikšķiles, Salaspils novada bērni vecumā no sešiem līdz 13 gadiem. Stafete, putnu būrīšu apgleznošana, peldēšanās – te atrakciju svaigā gaisā netrūkst. Bērni ir sajūsmā par iespēju beidzot izbaudīt vasaras priekus kopā ar vienaudžiem.

“Ļoti var just! Visi ļoti ātri sāk komunicēt. Visiem vajag ar kādu parunāt, iepazīties, pačubināties – visi ļoti labprāt strādā grupās, jo mācoties bija jāstrādā individuāli, caur datoriem,” stāsta nometnes brīvprātīgā darbiniece Evija Petrovska.

Bērnu skaits vienā grupā nevar būt vairāk par 20 dalībniekiem. Nometnē var piedalīties darbinieki, kuriem pēdējo 48 stundu laikā pirms sākuma ir veikts Covid-19 tests un tas ir negatīvs, kā arī atkārtots tests tiek veikts nometnes norises laikā vienu reizi nedēļā.

Neveicot Covid-19 testu, nometnē var piedalīties darbinieki un bērni, kuriem pabeigts pilns vakcinēšanās cikls vai kuri var apliecināt Covid-19 pārslimošanas faktu.

“Mūsu izaicinājums – brīdī, ja ir kāds pozitīvais, mēs īsti vairs nevaram nevienu paņemt vietā, tam jānāk komplektā ar septiņu dienu vecu ģimenes ārsta zīmi. Un jā – šis (maska) ir tas, kas sāp visvairāk, esam dienas āra nometne, gan dalībnieki, gan darbinieki esam ielikti maskās. Tas ir drošības labad, maskas varam noņemt, ja ir fiziskās aktivitātes, kas šobrīd notiek – sports, dejas – mūsu komandai tas ļoti lika pārdomāt programmu,” stāsta nometnes vadītāja Anita Hanzena.

Šīs nometnes darbību  finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds, bērniem dalība ir bezmaksas. Taču, uzzinot par Covid-19 laika prasībām, vairāki vecāki izlēma – viņu bērni nometni tomēr neapmeklēs.

“No pirmās nometnes mums seši vecāki atteicās, jo bija pilnīgi kategoriski pret. Esam svaigā gaisā, dabā, bet [pedagogi] esam maskās,” saka nometnes vadītāja.

Salaspils novada domē skaidro, ka tieši valsts noteikto stingro vadlīniju dēļ nometņu skaits šovasar pamatīgi sarucis. Šajā pašvaldībā vietvaras atbalstītās nometnes sāks darboties no 20. jūnija.

“Es varētu teikt, apmēram par 50% ir mazāk pieteikumu nometnēm. Bet ar Salaspils novada pašvaldība atbalstu ir pieteiktas astoņas nometnes. Nodibinājumi, kas piesaka, parasti bija vairāk. Bet es viņus ļoti labi saprotu. Noteikumi ir ļoti stingri, nemaz tik viegli nav. Vecāki arī uztraucas par bērna veselību, kā būs burbulī, kad sanāks kopā, lai nesaslimtu bērni,” Salaspils novada domes izglītības metodiķe Linda Strazdiņa.

Sarakstu ar nometnēm visā valstī var atrast mājaslapā “nometnes.gov.lv”. Valsts izglītības satura centrā skaidro, ka teorētiski vēl ir iespēja pieteikties dalībai – vecākiem jāizvēlas kartē, kāda nometne interesē, un jāsazvana tās rīkotājs, jānoskaidro, vai ir brīvas vietas – numuri atrodami mājaslapā. Ar nometnes vadītāju jāvienojas, kur ir tuvākā vieta, kur bērnam veikt Covid-19 testu.

2 komentāri