Komentāri
Iesaistīšanās uzņēmējdarbībā palielina apmierinātību ar dzīvi, liecina pētījums
Foto: LETA

Iesaistoties uzņēmējdarbībā, palielinās apmierinātība ar dzīvi, liecina finanšu institūcijas “Altum” un”Academia” veiktais biznesa uzsācēju pētījums.

68% no aptaujāto jauno uzņēmēju atzīst, ka, kopš viņi pievērsušies uzņēmējdarbībai, ir uzlabojusies apmierinātība ar dzīvi. Pētījumā secināts, ka, lai iesaistītos uzņēmējdarbībā, psiholoģiskie aspekti dominē pār finansiālajiem – jaunajiem uzņēmējiem ir svarīgs patstāvīgums, ģimenes atbalsts, pieredzes apmaiņa, apliecināšanās un savu ideju realizēšana.

Reinis Bērziņš
Finanšu institūcijas “Altum” valdes priekšsēdētājs

Vēlme strādāt patstāvīgi ir lielāks motivators nekā vēlme uzlabot savu finansiālo situāciju. Mēs redzam, ka Latvijas jaunos uzņēmējus iedvesmo galvenokārt ārvalstu uzņēmēji un zīmoli, tomēr priecē, ka to vidū ir ielauzušies arī daži Latvijas uzņēmumi

Lai gūtu priekšstatu par jauno uzņēmēju motivāciju un iedvesmotu topošos biznesa uzsācējus, “Altum” sadarbībā ar “Academia” šī gada pavasarī veikusi biznesa uzsācēju pētījumu, kurā noskaidrots 319 uzņēmēju viedoklis dažādos biznesa uzsācējiem aktuālos jautājumos.

Lasi vēl