Aptauja: vairums vecāku Latvijā neapzinās uz bērniem atstāto kibermobinga seku nopietnību

0 Komentāru
Aptauja: vairums vecāku Latvijā neapzinās uz bērniem atstāto kibermobinga seku nopietnību
PA WIRE / PA IMAGES / SCANPIX

56% vecāku Latvijā neapzinās uz bērniem un pusaudžiem atstāto kibermobinga jeb emocionālās pazemošanas internetā seku nopietnību, secināts mobilo sakaru operatora “Bite” un pētījumu kompānijas “Norstat Latvija” aptaujas dati.

Aptauja veikta šā gada oktobrī un tajā piedalījās vairāk nekā 1000 vecāku ar bērniem visā Latvijā.

Aptaujā noskaidrots, ka 26% vecāku uzskata, ka, saskaroties ar kibermobingu, bērns kādu laiku ir nomākts, tomēr, atrisinoties situācijai, viss jau drīz atkal ir labi. Savukārt 23% ir pārliecināti, ka bērns šīs problēmas dēļ nevēlas iet uz skolu, jo mājās var izvairīties no kibermobinga.

4% atbildēja, ka bērni viegli aizmirst šādus starpgadījumus un tiem nav nekādu seku. Vienlaikus 30% respondentu norādījuši, ka viņiem kopumā trūkst zināšanu, lai palīdzētu bērnam vai pusaudzim, kurš saskāries ar kibermobingu.

Šoruden “Bite” kopā ar sadarbības partneriem rīkos iniciatīvu “Iekod pirkstā!”, lai veicinātu atbildīgu mobilo ierīču un interneta lietošanu. Iniciatīvas ietvaros bērni, pusaudži, viņu vecāki un pedagogi varēs pilnveidot zināšanas par kibermobingu un pirmajiem pareizajiem rīcības soļiem, sastopoties ar to. Iniciatīvas ietvaros tapusi platforma “www.bite.lv/kibermobings”, kurā var aizpildīt interaktīvu kibermobinga zināšanu testu.

Iniciatīvas “Iekod pirkstā!” ekspertu pieredze liecina, ka bērnu un pusaudžu vidū kibermobings visbiežāk sastopams sociālajā tīklā “Instagram”, kā arī saziņas mobilajā lietotnē “WhatsApp”. Šogad pirmie emocionālās pazemošanas internetā gadījumi identificēti arī sociālajā tīklā “TikTok”. Bet populārāko kibermobinga izpausmes veidu vidū ir viltus profilu veidošana, kā arī izķēmotu, neveiklās situācijās un bez atļaujas uzņemtu fotoattēlu izplatīšana, kam seko virkne pazemojošu un aizskarošu komentāru.

0 Komentāru