Aptauja: vairums iedzīvotāju tic, ka izdosies savākt parakstus Saeimas atlaišanai

4 komentāri
Aptauja: vairums iedzīvotāju tic, ka izdosies savākt parakstus Saeimas atlaišanai
EDIJS PĀLENS, LETA

Kopš brīža, kad sākās parakstu vākšana par referenduma ierosināšanu 13. Saeimas atsaukšanai, par šo iniciatīvu portālā ”Latvija.lv” parakstījušies nedaudz vairāk kā 38 000 cilvēku.

“Kantar TNS” aptaujā noskaidrots, cik daudzi tic, ka nepieciešamu parakstu skaitu, lai notiktu referendums par Saeimas atlaišanu, izdosies savākt noteiktajā termiņā.

Puse jeb 53% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem uzskata, ka to izdosies izdarīt laikus. Trešā daļa – 33% – norāda, ka noteiktajā termiņā nepieciešamo parakstu skaitu neizdosies savākt, savukārt 14% iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Iepriekš jau vēstīts, ka parakstīties par šo iniciatīvu vēlētāji var 12 mēnešus dažādos veidos – elektroniski portālā ”www.latvija.lv”, apliecinot parakstu pie zvērināta notāra, dzīvesvietas deklarēšanas vietā pašvaldībā, bāriņtiesā, kura veic notariālas darbības, vai novadā pie pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītāja.

Parakstu vākšanas termiņš sākās 15. novembrī, un ilgs līdz 2020. gada 14. novembrim. Lai izmantotu tiesības rosināt Saeimas atsaukšanu, ierosinājuma autoriem 12 mēnešu laikā jāsavāc un jāiesniedz CVK ne mazāk kā vienas desmitās daļas jeb 154 865 vēlētāju paraksti.

Lasi vēl Saeimas atsaukšanas referendums provizoriski izmaksātu ap trīs miljoniem eiro

4 komentāri