Aptauja: vairums iedzīvotāju atbalsta regulējumu par visu ģimeņu tiesisko aizsardzību

11 komentāri
Aptauja: vairums iedzīvotāju atbalsta regulējumu par visu ģimeņu tiesisko aizsardzību
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Pie Saeimas notikuši jau vairāki piketi, kuros aicināts ieviest Latvijā regulējumu par visu ģimeņu tiesisko aizsardzību.

“Kantar TNS” aptaujā noskaidrots, cik liels atbalsts tam šobrīd ir sabiedrībā.

56% aptaujāto vecumā no 18 līdz 60 gadiem ir norādījuši, ka atbalsta tiesisko regulējumu, kas noteiktu ārpus laulības dzīvojošu pāru tiesisku un sociālu aizsardzību. Savukārt 27% aptaujāto ir pretējās domās un to neatbalsta. 17% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Iepriekš jau vēstīts, ka ap 100 cilvēku oktobra sākumā piketēja pie Saeimas piketē par visu ģimeņu tiesisko aizsardzību. Piketētājiem rokās ir plakāti ”Atzīt visas ģimenes”, ”Atver acis”, ”Cilvēktiesības nav viedokļa jautājums” un citi. Piketā pulcējušies galvenokārt jaunākās paaudzes cilvēki.

Atbalstu piketētājiem pauda ”Attīstībai par” deputāti Inese Voika, Marija Golubeva, Daniels Pavļuts un citi.

Kā ziņots, šā gada 30. septembrī Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija lēma nevirzīt tālāk izskatīšanai 10 392 Latvijas pilsoņu parakstīto iniciatīvu par Viendzimuma partneru reģistrēšanu.

Reaģējot uz Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas lēmumu, kustība ”Dzīvesbiedri” 1.oktobrī platformā ”manabalss.lv” sāka jaunu parakstu vākšanu iniciatīvai ”Par visu ģimeņu tiesisko aizsardzību”. Neilgā laikā savākti nepieciešamie 10 000 parakstu, lai iniciatīvu iesniegtu parlamentā.