Aptauja: vairums iedzīvotāju atbalsta prezidenta iniciatīvu par nepilsoņu bērniem

37 komentāri

Valsts prezidents Raimonds Vējonis atkārtoti rosina automātiski piešķirt pilsonību Latvijā dzimušiem nepilsoņu bērniem.

Aptaujā noskaidrots, vai sabiedrība šo priekšlikumu atbalsta.

Vairākums jeb 72% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem ir norādījuši, ka atbalsta priekšlikumu par automātisku pilsonības piešķiršanu Latvijā dzimušiem nepilsoņu bērniem. Tikmēr piektā daļa jeb 21% aptaujāto ir pretējās domās un to neatbalsta. 7% iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Iepriekš jau vēstīts, ka vairākums jaunās Saeimas deputātu varētu atbalstīt Vējoņa iniciatīvu par automātisku pilsonības piešķiršanu nepilsoņu jaundzimušajiem.

TOP komentāri

 • Visvaldis Grunte
  +17 +15 -2

  Visvaldis Grunte

  Interesanti,kur tāda aptauja ir veikta, liekas,ka Daugavpilī. Tad jau vēl tikai jāapjautā par valsts valodu Latvijā...
 • Elita Vaitaite
  +17 +14 -3

  Elita Vaitaite

  Pirmo reizi dzirdu par tādu aptauju. Es esmu kategoriski pret.Vai mums par maz okupantu pēcteču??? Tie kas ir lojāli pret Latvijas valsti jau sen ir kļuvuši par pilsoņiem. Palikuši tikai tie kas naidīgi noskaņoti . Un mēs pret viņu gribu dosim pilsonību ??? Viņiem ir jāmeklē saknes no kurienes ienākuši ( visticamāk senči kopā ar tankiem ) un jāatgriežas savā tēvu zemē. Nepilsoņu bērni nekādā gadījumā automātiski nedrīkst kļūt par pilsoņiem.
 • Astra Norvaiša
  +17 +14 -3

  Astra Norvaiša

  Nu jā automatiski piešķirt?Kas notiek jau tagad? Skolas berni vecumā no 10-11 gadiem neprot latviešu valodu kad ar viņiem jasarunajas ka lai uzvedas pieklajigi veikalos vai sabiedriskaja transporta -tad sikie jautā -a pa ruski možna -un kadeļ man butu jaruna pa ruski -tada vecuma vajadzetu macet latviešu valodu bet ja jau automatiski tad protams kadeļ macities latviešu valodu 2 pirksti gaisa un viss vai to vajag lai iemācas valodu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl