Aptauja: vairums atbalsta ideju rīkot starptautisku konkursu Latvijas Bankas prezidenta amata kandidātu meklēšanai

4 komentāri

Piektdien, 13. decembrī, kļūs zināms, vai ekonomists Mārtiņš Kazāks ieņems Latvijas Bankas prezidenta amatu.

“Kantar TNS” aptaujā noskaidrots, vai sabiedrība atbalstītu priekšlikumu jaunā centrālās bankas prezidenta meklēšanu veikt, rīkojot atklātu, starptautisko konkursu.

62% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem ir norādījuši, ka atbalstītu šādu ideju, jo tas nodrošinātu lielāku atklātību amata kandidātu atlases procesā.

Tikmēr aptuveni ceturtā daļa jeb 23% iedzīvotāju norādījuši, ka priekšlikumu par atklātu un starptautisko konkursu uz Latvijas bankas prezidenta amatu neatbalstītu. 15% iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Kā iepriekš vēstīts, koalīcijas partijas vienojušās Latvijas Bankas prezidenta amatam virzīt centrālās bankas padomes locekļa Mārtiņa Kazāka kandidatūru.

Koalīcijas partijām vienošanās panākšana par vienu kandidātu prasīja vairākas nedēļas. Vēl pirms tam deputāti tikās ar vairākiem potenciālajiem kandidātiem.

Šā augstā amata kandidātu vidū bija arī Fiskālās disciplīnas padomes locekle Inna Šteinbuka, ”Altum” valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs Uldis Cērps.

Latvijas Bankas pašreizējā prezidenta Ilmāra Rimšēviča amata pilnvaru termiņš beidzas jau pēc nepilnām trim nedēļām – 21. decembrī.

4 komentāri