Aptauja: vai iedzīvotāji bažījas par iespējamo koronavīrusa izplatību Latvijā?

0 Komentāru
Aptauja: vai iedzīvotāji bažījas par iespējamo koronavīrusa izplatību Latvijā?
AFP/SCANPIX

Lai pārliecinātos par atbildīgo dienestu gatavību situācijai, ja reģionā un Latvijā tiek konstatēts koronavīruss, premjers Krišjānis Kariņš (JV) otrdien sasaucis krīzes vadības padomes sēdi.

Tikmēr “Kantar TNS” aptaujā noskaidrots, vai iedzīvotāji bažījas par iespējamo koronavīrusa izplatību Latvijā un kā vērtē atbildīgo institūciju gatavību rīkoties?

Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 60 gadiem tika lūgti novērtēt koronavīrusa izplatības iespējamību Latvijā. 7 punktu skalā, kur 1 nozīmē, ka koronavīruss noteikti neizplatīsies Latvijā, bet 7 – koronavīruss Latvijā noteikti izplatīsies, vidējais vērtējums ir 3,3 punkti.

Desmitā daļa jeb 10% iedzīvotāju koronavīrusa izplatības iespējamību ir novērtējusi kā salīdzinoši augstu. Par vidēju (3 līdz 5 punkti) to uzskata aptuveni puse aptaujāto jeb 48%, savukārt 33% koronavīrusa izplatības iespējamību uzskata par zemu (1 vai 2 punkti). Vēl desmitajai daļai jeb 9% iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Vērtējot atbildīgo dienestu gatavību rīkoties, ja koronavīruss izplatīsies Latvijā, atbildes ir šādas: aptuveni ceturtā daļa jeb 28% domā, ka atbildīgie dienesti tam būs gatavi. Savukārt 61% aptaujāto nav noskaņoti optimistiski un uzskata, ka tam nebūsim gatavi. Vēl desmitajai daļai jeb 11% iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Kā iepriekš vēstīts, jaunā koronavīrusa upuru skaits Ķīnā ir pieaudzis līdz 425 cilvēkiem, tostarp 64 no viņiem miruši pēdējo 24 stundu laikā, otrdien ziņoja veselības aprūpes amatpersonas.

Karte: Bīstamā koronavīrusa izplatība pasaulē

Saskaņā ar Ķīnas Nacionālās veselības komisijas datiem pieaudzis arī apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits, sasniedzot 20 438.

Svētdien Filipīnās tika reģistrēts pirmais nāves gadījums ārpus Ķīnas, ko izraidījusi inficēšanās ar jauno koronavīrusu, kamēr inficēšanās ar to konstatēta jau 24 valstīs.

Tikmēr Uhaņā, kas tiek uzskatīta par infekcijas epicentru, pabeigta īpašās slimnīcas celtniecība, kas veikta desmit dienu laikā, un pirmdien tā uzņēmusi pirmo pacientu.

Jau ziņots, ka ANO Pasaules Veselības organizācija 30. janvārī izsludināja starptautisko ārkārtas situāciju saistībā ar jaunā koronavīrusa infekcijas uzliesmojumu Ķīnā.

0 Komentāru