Aptauja: vai fotoradari ietekmē satiksmes drošību?

2 komentāri
Aptauja: vai fotoradari ietekmē satiksmes drošību?
KASPARS KRAFTS, F64

Fotoradari valstij ienesot mazāk naudas nekā plānots, tāpēc to turpmākā darbība ir zem jautājuma zīmes, šis Iekšlietu ministrijas amatpersonas paziņojums nesen izsauca plašu rezonansi sabiedrībā un atgādinājumu, ka fotoradari ierīkoti, lai rūpētos par satiksmes drošību.

“Kantar TNS” aptaujā noskaidrots, cik daudzi iedzīvotāji uzskata, ka fotoradaru esamība uz ceļiem tiešām pozitīvi ietekmē satiksmes drošību?

Vairākums jeb 75% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem uzskata, ka fotoradaru esamība uz ceļiem tiešām pozitīvi ietekmē satiksmes drošību. Tikai piektā daļa jeb 19% aptaujāto ir pretējās domās un tā neuzskata. Vēl 6% iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Video: Kā iedzīvotāji vērtē fotoradaru esamību uz ceļiem?

Iepriekš jau vēstīts, ka no stacionāro fotoradaru sodiem valsts budžetā patlaban tiek iegūts mazāks finansējums nekā sākotnēji plānots, līdz ar to esošo fotoradaru turpmāka darbība un jaunu fotoradaru iegāde ir zem jautājuma zīmes, tā aizvadītajā nedēļā pauda Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

Ierēdnis skaidroja, ka valsts no fotoradaru sodiem iegūst mazāku finansējumu nekā sākotnēji bija plānots. Tas esot saistīts ar remontdarbiem uz centrālajām šosejām un ielām, kuru dēļ autovadītāji ir spiesti samazināt ātrumu vietās, kur izvietoti fotoradari. Tāpat kopumā augusi arī autovadītāju disciplīna satiksmes noteikumu ievērošanā.

Apsveicama ir satiksmes drošības uzlabošanās, taču, ņemot vērā minēto, patlaban IeM un Finanšu ministrija (FM) veic pārrunas par esošo fotoradaru turpmāku darbību. Lai arī valdība iepriekš nolēma, ka pirmās kārtas radari turpina darboties, finansējuma šim mērķim nav. Ja par šiem fotoradariem vienošanās netiks panākta, to turpmākais liktenis ir zem jautājuma zīmes un tos var nākties demontēt, skaidroja IeM valsts sekretārs.

Runājot par iepriekš nosprausto mērķi uzstādīt vēl 50 fotoradarus un 50 to mulāžas, Trofimovs norādīja, ka nekāds finansējums šim projektam nav piešķirts un faktiski papildus fotoradaru projekta ieviešana būs jāatliek. ”Valdība vasarā pieņēma lēmumu, ka par otrās kārtas atbalstīšanu lems budžeta veidošanas procesā. Budžeta veidošanas procesā papildus fotoradariem naudas piešķiršanu neatbalstīja,” uzsvēra Trofimovs.

Jauna fotoradaru projekta ieviešana ir politiskas izšķiršanās jautājums. Visticamāk, par jauno fotoradaru projektu drīzumā tiks diskutēts arī Ceļu satiksmes drošības padomē, skaidroja Trofimovs.

2 komentāri