Aptauja: vai atļaut apmeklēt pasākumus tiem, kas vakcinēti pret Covid-19?

5 komentāri

Publiski izskanējusi ideja turpmāk atļaut apmeklēt dažādus publiskus pasākumus, piemēram, teātrus un koncertus, personām, kuras ir vakcinētas pret Covid-19.

Kā noskaidrots “Kantar TNS” aptaujā, 51% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem ir norādījuši, ka pozitīvi vērtē ideju atļaut apmeklēt dažādus publiskus pasākumus tiem, kuri ir vakcinēti pret Covid-19.

Trešā daļa jeb 34% aptaujāto šo ideju vērtē negatīvi, bet 15% iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Kā iepriekš vēstīts, uz nākamo valdības sēdi tiks virzītas iespējas, ko varēs izmantot konkrētas pret Covid-19 vakcinēto prioritāro grupu personas, žurnālistiem trešdien paziņoja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Kā piemēru ministrs minēja vakcinētos mediķus, kuri, iespējams, varēs vairs netestēties. Tāpat politiķis norādīja, ka arī sociālo aprūpes namu klientu un darbinieku vidū ir ievērojama vakcinācijas aptvere, tāpēc arī šīm personām varētu piešķirt kādas iespējas.

Vienlaikus, sasniedzot no 30% līdz 40% iedzīvotāju vakcināciju pret Covid-19, plašākai sabiedrībai potenciāli tiks atļauts pulcēties, nevalkāt maskas un apmeklēt pasākumus, pieļāva politiķis. Par šo tematu gan tikšot plašāk runāts nākotnē, jo šobrīd vēl ir jāsasniedz augstāks vakcinēto iedzīvotāju skaits.

Pavļuts arī atkārtoti prognozēja, ka šis laiks varētu pienākt jūnija sākumā.

Lasi vēl – Pret Covid-19 vakcinētiem varētu ļaut lielākā skaitā pulcēties brīvā dabā un paplašināt pakalpojumu pieejamību