Aptauja: studenti visbiežāk pārvietojas ar sabiedrisko transportu

Pievienot komentāru
Aptauja: studenti visbiežāk pārvietojas ar sabiedrisko transportu
KASPARS KRAFTS, F64

Studenti sava izvēlētā galamērķa sasniegšanai pārsvarā izmanto sabiedrisko transportu vai automašīnu, taču vairums atzinuši, ka labprāt biežāk pārvietotos ar augstu popularitāti iemantojušo elektrisko skrejriteni vai vienkārši ietu kājām, liecina Biznesa augstskolas “Turība” veiktā aptauja.

Augstskolas sabiedrisko attiecību speciālists Elvijs Mičulis stāstīja, ka 35% kā biežāk izmantoto transporta līdzekli izvēlētā galamērķa sasniegšanai izvēlas automašīnu, bet 38% – sabiedrisko transportu.

Atbildot uz jautājumu par pārvietošanās veidu, kuru studenti labprāt izmantotu biežāk, 21% uzsvēruši, ka pēc iespējas vairāk vēlētos pārvietoties ar kājām vai ar populāro elektrisko skrejriteni, uz ko norādījuši 20% aptaujāto.

Aptaujā arī mēģināts noskaidrot, kas ir būtiskākais ietekmējošais faktors transportlīdzekļa izvēlē – 39% studentu lielu nozīmi piešķir pārvietošanās ātrumam un ērtībai, 34% norādīja, ka izvēli ietekmē veicamais attālums, taču vēl 16% aptaujāto rūpīgi seko līdzi pārvietošanās izmaksām.

Savukārt jautājumā par Rīgas infrastruktūras atbilstību dažādu transporta līdzekļu izmantošanai studentu domas dalījās, pauda Mičulis. Kā atbilstošu visiem transporta veidiem to vērtēja gandrīz 55% aptaujāto, kā neatbilstošu kopumā – 38%, savukārt 7% uzskata, ka ceļu stāvoklis un infrastruktūra Rīgas pilsētā ir atbilstošs tikai noteiktiem transporta veidiem – automašīnām un sabiedriskajam transportam.

“Lieliski redzams, ka inovatīvi transporta līdzekļi iemanto arvien lielāku popularitāti iedzīvotāju vidū, tāpēc mums, pārvietojoties un atrodoties pilsētā, jārespektē visu satiksmes dalībnieku intereses,” pauda “Turības” Studējošo pašpārvaldes prezidents Viesturs Baltušs.

Mičulis uzsvēra, ka iedzīvotāju vidū arvien aktuālāka kļūst “zaļā domāšana” arī transporta izvēlē un nemitīgi tiek ieviesti inovatīvi, videi draudzīgi pārvietošanās līdzekļi.

Aptaujā piedalījās vairāk nekā 300 studenti no dažādām augstskolām un tā norisinājās interneta vidē no 4. septembra līdz 24. septembrim.