Aptauja: Sabiedrības skatījumā aktuālākās drošības problēmas valstī ir korupcija, pandēmija un finanšu noziegumi

0 Komentāru
Aptauja: Sabiedrības skatījumā aktuālākās drošības problēmas valstī ir korupcija, pandēmija un finanšu noziegumi
EVIJA TRIFANOVA/LETA

Sabiedrības skatījumā aktuālākās drošības problēmas valstī ir korupcija, pandēmija un finanšu noziegumi, liecina Iekšlietu ministrijas (IeM) sadarbībā ar pētījumu uzņēmumu “Latvijas fakti” veiktā iedzīvotāju aptauja.

Iedzīvotāju ieskatā aktuālākās drošības problēmas valstī ir korupcija, kuru minēja 74% aptaujāto. 71% iedzīvotāju par aktuālu problēmu atzina arī Covid-19 pandēmiju, 70% – finanšu noziegumus, bet organizēto noziedzību un kibernoziedzību par aktuālu problēmu uzskata 66% iedzīvotāju.

Tāpat iedzīvotājus satrauc arī tādas drošības tēmas kā satiksmes drošība, cilvēku tirdzniecība un ekspluatācija, civilā aizsardzība dabas un cilvēku izraisītu katastrofu gadījumos, imigrantu vai bēgļu pieplūdums.

Runājot par mājokļa apkaimēm, 60% aptaujātos Latvijas iedzīvotājus satrauc bērnu drošība, 52% – zādzības, 51% narkotiku tirdzniecība. 50% aptaujātos satrauc arī iereibušas personas.

Vērtējot gatavību iespējamiem ārkārtas gadījumiem un nestandarta situācijām, aptaujas dalībnieku domas dalījās. Ārkārtas vai nestandarta situācijām ir daļēji gatava gandrīz puse jeb 47% aptaujāto.

28% aptaujātie savu gatavību iespējamiem ārkārtas gadījumiem un nestandarta situācijām vērtēja pozitīvi, minot sagatavotās rezerves. Nestandarta situācijām nav gatavi 25% aptaujāto.

0 Komentāru