Aptauja: kādus paradumus iedzīvotāji mainījuši “Covid-19” izplatības laikā?

0 Komentāru

Latvijā šobrīd izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa izraisītās slimības “Covid-19” dēļ, nosakot vairākus stingrus ierobežojumus.

“Kantar TNS” aptaujā noskaidrots, cik daudzi un kādus paradumus mainījuši jaunā koronavīrusa izplatības laikā.

Salīdzinoši visbiežāk nosauktais ikdienas paradums, kas ticis mainīts koronavīrusa izplatības dēļ, ir biežāka roku mazgāšana, roku dezinfekcijas līdzekļu lietošana – to aptaujā norādījuši 88% iedzīvotāju.

Bieži iedzīvotāji nosauc arī izvairīšanos no publisku pasākumu telpās apmeklēšanu (43%), biežāku telpu vēdināšanu (42%) un atpūtas aktivitāšu atcelšanu vai pārplānošanu (33%).

Retāk iedzīvotāji, kuru ikdienas paradumi koronavīrusa izplatības dēļ ir mainījušies, norāda, ka izvairās no sabiedrisku vietu apmeklēšanas (24%), lieto vitamīnus un uztura bagātinātājus (23%) un lieto augu valsts produktus imunitātes stiprināšanai (23%).

Vēl daļa izvairās no braukšanas sabiedriskajā transportā (22%) un biežāk pastaigājas svaigā gaisā (21%).

Savukārt 2% iedzīvotāju ir norādījuši, ka veic vēl kādus citus pasākumus.

Lasi vēl Veikalos notiek pastiprināta ratu, groziņu un kases lenšu dezinfekcija

Kā jau ziņots, piektdien, 13. martā, visā Latvijā spēkā stājas ierobežojumi, kas noteikti ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju.

Ārkārtējā situācija valstī izsludināta saistībā ar koronavīrusa izraisītās slimības ”Covid-19” izplatību un būs spēkā līdz 14. aprīlim – ar mērķi ierobežot infekcijas izplatību.

Aktuālākajai informācijai par “Covid-19” Latvijā un pasaulē seko līdzi šeit! 

0 Komentāru