Aptauja: kā Latvijas iedzīvotāji rūpējas par apkārtējo vidi?

1 komentārs

Līdz ar pavasara atnākšanu sākušies arī apkārtnes uzkopšanas un dārza darbi. Kā Latvijas iedzīvotāji rūpējas par apkārtējo vidi?

“Kantar” veiktā aptauja liecina sekojošo: jautāti, kā viņi rūpējas par apkārtējo vidi, Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 60 gadiem salīdzinoši visbiežāk (80%) ir norādījuši, ka viņi to nepiemēslo. Puse (50%) aptaujāto teikuši, ka šķiro atkritumus, teju puse (47%) – ka bīstamos atkritumus un vecu elektrotehniku-piemēram, baterijas, akumulatorus, zāles, krāsas vai tos utilizē atbilstošā veidā.

30% iedzīvotāju ir norādījuši, ka samazina vai neizmanto vispār vienreizlietojamus priekšmetus (piemēram, plastmasas traukus vai vates kociņus), piektā daļa (21%) aptaujāto – ka savāc citu nomestos atkritumus.

14% iedzīvotāju ir norādījuši, ka neiegādājas vai neizmato veikalos pieejamos plastikāta iepakojumus, tikpat (14%) – ka mēdz izmantot velosipēdu sabiedriskā transporta vietā. Desmitā daļa (11%) iedzīvotāju ir norādījuši, ka iegādājas ekoloģiskus produktus, piemēram, pārtiku vai kosmētiku, teju desmitā daļa (9%) iedzīvotāju iepērkas beziepakojuma veikalā vai izvēlas dabai draudzīgu iepakojumu, kā arī mājas uzkopšanai izmanto dabīgus tīrīšanas līdzekļus, piemēram, etiķi, citronu vai sodu.

Tikai 4% iedzīvotāju ir norādījuši, ka nedara neko, lai rūpētos par apkārtējo vidi.