Aptauja: 80% iedzīvotāju visvairāk vēlētos samazinātas cenas piena produktiem, svaigai gaļai, augļiem un dārzeņiem

2 komentāri
Aptauja: 80% iedzīvotāju visvairāk vēlētos samazinātas cenas piena produktiem, svaigai gaļai, augļiem un dārzeņiem
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Latvijā 80% aptaujāto iedzīvotāju visvairāk vēlētos samazinātas cenas piena produktiem, svaigai gaļai, kā arī augļiem un dārzeņiem, liecina mazumtirgotāja “Maxima Latvija” iedzīvotāju aptauja par pārtikas cenām.

Papildus šiem produktiem respondenti visvairāk samazinātas cenas vēlētos arī zivīm un jūras veltēm, kā arī mājsaimniecības precēm.

Aptaujā noskaidrots, ka piena produktu kategorijā dominē brokastu produkti, “Top 3” preču samazināšanas sarakstā ierindojot sieru, biezpienu un pienu. No gaļas produktiem ar pārliecinošu pārsvaru zemāku cenu svaigajai gaļai vēlētos 88% respondentu, kam seko gaļas izstrādājumi – žāvēta gaļa, desa un cīsiņi.

Savukārt uzkodu un saldumu kategorijā par izdevīgāku cenu respondenti vēlētos iegādāties galvenokārt riekstus un šokolādi, bet kā mazsvarīgāko min čipsu cenu.

Kā secināts aptaujā, salīdzinoši mazāka ir aptaujāto interese par dzērienu cenu samazinājumu – 7% respondentu norādījuši, ka vēlētos samazinātu cenu atspirdzinošajiem dzērieniem, bet 13% atzīmējuši, ka vēlētos izdevīgāk iegādāties alkoholiskos dzērienus, kas varētu būt skaidrojams ar nesenām izmaiņām nodokļu politikā.

“Maxima Latvija” valdes loceklis Viktors Troicins pauda gandarījumu, ka cilvēki arvien vairāk seko līdzi savam uzturam un zemākas cenas vēlas veselīgu produktu kategorijās, kas liecina par vēlmi savu ikdienas ēdienkarti redzēt sabalansētu. “”Maxima Latvija” pirms vairākiem gadiem iestājās par pievienotā vērtību nodokļa (PVN) samazināšanu Latvijai raksturīgiem augļiem, dārzeņiem un ogām, kas arī nesa ievērojamus rezultātus,” viņš sacīja.

Viņš piebilda, ka vēl lielāku efektu dotu PVN likmes samazināšana arī citām pārtikas precēm.

Aptauja par cenu samazināšanu norisinājās “Maxima Latvija” mājaslapā no 2020.gada 16. līdz 23.janvārim un tajā piedalījās 1250 respondentu.

2 komentāri