Aptauja: 39% iedzīvotāju uzskata, ka Vitenbergam nav jāpaliek ekonomikas ministra amatā

2 komentāri

30% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem uzskata, ka ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam pēc pāriešanas uz Nacionālo apvienību (NA) būtu jāpaliek savā amatā un jāturpina pildīt amata pienākumus (10% – noteikti jā; 20% – drīzāk jā), noskaidrots “Kantar TNS” aptaujā.

Savukārt 39% iedzīvotāju neuzskata, ka ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam pēc pāriešanas uz Nacionālo apvienību būtu jāpaliek savā amatā un jāturpina pildīt amata pienākumus (15% – drīzāk nē; 24% – noteikti nē).

Teju trešajai daļai (31%) iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Kā ziņots, valdības koalīcijas partneri pirmdien, 17. maijā, pārrunās iespējas mainīt ministru portfeļu sadalījuma proporciju, izriet no politiķu paustā pagājušās nedēļas beigās.

Koalīcijas partneru Sadarbības sanāksmes sēde attālinātajā režīmā sāksies plkst.14.30, bet pēc tās ir paredzēta attālināta preses konference.

Ministru amatu proporcijas maiņai līdz šim piekrituši trīs koalīcijas partneri – Nacionālā apvienība (NA), “Attīstībai/Par!” (AP) un “Jaunā vienotība” (JV), savukārt Jaunā konservatīvā partija (JKP) un “KPV LV” šo jautājumu vēl pārdomās, piektdien pēc tikšanās ar partneriem žurnālistiem pastāstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Jautājums par iespējamu proporciju pārdali valdībā tika aktualizēts pēc tam, kad “KPV LV” savulaik virzītais ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs mainīja politisko piederību, pārejot uz NA. “KPV LV” Saeimas frakcija nolēma atsaukt viņu no ekonomikas ministra amata, kas neapmierināja NA. Turklāt līdz ar Vitenberga atsaukšanu no ministra amata “KPV LV” frakcijas pameta vēl četri deputāti, līdz ar to šīs frakcijas rindas kopš valdības izveidošanas ir sarukušas vairākkārtīgi.

Ņemot vērā minēto, NA pauda vēlmi pārdalīt ministru proporcijas koalīcijā. “Par to šodien [piektdien] arī runājām, un par to nepieciešama vienprātība koalīcijā. NA, AP un JKP ir gatavi runāt par iespējamu proporciju pārdali, bet “KPV LV” un JKP izteica, ka viņiem būtu nepieciešams laiks, lai partiju iekšienē izdiskutētu gatavību meklēt risinājumus,” piektdien stāstīja Kariņš.

“Darbu ir daudz, bet esmu pārliecināts, ka, ja varam turpināt meklēt kompromisa garu, varēsim atrast labu risinājumu,” pagājušās darba nedēļas izskaņā teica premjers.
2 komentāri