Aptauja: 18% iedzīvotāju būtu gatavi atsākt ceļot, saņemot vakcīnu pret Covid-19

0 Komentāru
Aptauja: 18% iedzīvotāju būtu gatavi atsākt ceļot, saņemot vakcīnu pret Covid-19
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Četri nozīmīgākie nosacījumi tam, lai cilvēki atsāktu ceļot, ir epidemioloģiskās situācijas uzlabošanās, vakcīnas saņemšana, kā arī Covid-19 dēļ noteikto pašizolācijas prasību un ceļošanas ierobežojumu atcelšana, liecina Baltijas valstīs veiktais “Swedbank” pētījums.

Kā secināts aptaujā, biežākie iemesli ceļojuma iecerēm ir atpūta vai ģimenes apciemošana, bet aptuveni 40% iedzīvotāju norādījuši, ka šogad pagaidām neplāno doties ceļojumā.

Latvijā 28% iedzīvotāju būtu gatavi doties ceļojumā tad, ja pēc atgriešanās nebūtu jāievēro pašizolācijas prasība, savukārt 25% gatavo ceļot, ja epidemioloģiskā situācija uzlabojusies galamērķa reģionā. Divi citi nozīmīgi faktori ceļošanas atsākšanai ir valdības lēmums par ceļošanas ierobežojumu atcelšanu (23% respondentu Latvijā, 30% – Lietuvā un 21% – Igaunijā) un vakcīnas saņemšana pret Covid-19 (27% Lietuvā; 18% gan Latvijā, gan Igaunijā).

Kā biežākais vēlamā ceļojuma mērķis visās Baltijas valstīs ir došanās atpūtas un izklaides braucienā (79% respondentu Igaunijā, 76% Lietuvā un 73% – Latvijā). Otrs nozīmīgākais mērķis ir ārvalstīs dzīvojošo ģimenes locekļu un draugu apciemojums (33% respondentu Latvijā; 30% – Igaunijā; 28% – Lietuvā). Trešais braucienu mērķis, ko minējuši 11% cilvēku Lietuvā un 13% Latvijā, un Igaunijā, ir ar darbu saistīti braucieni.

Visvairāk cilvēku, atbildot uz jautājumu par drošības pasākumu ievērošanu, ir minējuši, ka ievērotu attiecīgajā valstī noteiktos ierobežojumus (virs 70% visās valstīs). Aptuveni 45% cilvēku Baltijas valstīs dotos uz tādu reģionu, kur saslimstības rādītāji ir zemi, bet vairāk nekā puse aptaujāto būtu gatavi ceļojuma laikā nēsāt masku un ievērot distancēšanās prasību.

Lasi vēl – Ceļošana vakcinētajiem: EP atbalsta Eiropas Savienības Covid-19 sertifikāta ieviešanu

Iedzīvotāju aptauja atklāj, ka viens no drošības pasākumiem ir arī ceļojumu apdrošināšana, ko cilvēki gribētu izmantot, dodoties ārvalstu ceļojumā – to minējuši  33% – Latvijā, 42% respondentu Igaunijā un 22% – Lietuvā.

Ņemot vērā, ka klientiem arī pašreizējos apstākļos var būt vajadzība doties uz ārvalstīm, no 6.maija “Swedbank” sāks piedāvāt ceļojumu apdrošināšanas aizsardzību arī pret Covid-19 riskiem. Tas nozīmē, ka iedzīvotājiem būs iespēja sevi pasargāt no tādiem riskiem kā, piemēram, ceļojumu atcelšana Covid-19 saslimšanas vai kontaktpersonas statusa dēļ vai medicīniskie izdevumi ārvalstīs Covid-19 dēļ.

“Swedbank” pasūtītā aptauja veikta sadarbībā ar SKDS šī gada martā, aptaujājot 1000 respondentu katrā no Baltijas valstīm vecumā no 18 līdz 75 gadiem.
0 Komentāru