Apsekojot 34 Rīgas hosteļus, 14 telpās konstatēta patvaļīga ekspluatācija

1 komentārs
Apsekojot 34 Rīgas hosteļus, 14 telpās konstatēta patvaļīga ekspluatācija
LAURIS AIZUPIETIS, F64

Kopš traģiskā ugunsgrēka nelegālajā hostelī Rīgā, Merķeļa ielā 8, galvaspilsētā ir apsekoti 34 hosteļi, no tiem 14 telpās konstatēta patvaļīga ekspluatācija, pastāstījis Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP).

Intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” viņš solīja, ka reidi šāda veida cilvēku izmitināšanas vietās tiks turpināti.

Lasi vēl: ”Viss tumšs, tikai uguns un dūmu ļoti daudz.” Cietusī stāsta par traģisko ugunsgrēku Merķeļa ielā

Papildus tika apsekoti vēl 27 objekti, kuru īpašniekiem pēdējā laikā uzlikts par pienākumu pārtraukt telpu ekspluatāciju. Šajos apsekojumos konstatēts, ka lielā daļā gadījumu telpu ekspluatācija ir pārtraukta, tomēr deviņos gadījumos tā tiek turpināta, pastāstīja Rīgas mērs.

“Adresēs, kurās bija šī patvaļīgā ekspluatācija, veiksim atkārtotas pārbaudes jau šonedēļ,” apliecināja Staķis.

Viņš atgādināja, ka uzreiz pēc pagājušajā nedēļā notikušā traģiskā ugunsgrēka nelegālajā hostelī Merķeļa ielā tika sasaukta starpinstitucionālā ekspertu darba grupa, kura secināja, ka viens no galvenajiem risinājumiem nelegālo naktsmītņu apkarošanai varētu būt jaunu piespiedu mehānismu ieviešana, lai nodrošinātu lēmumu izpildi par darbības un telpu ekspluatācijas pārtraukšanu.

“Tātad mēs varam uzlikt par pienākumu pārtraukt darbību, mēs varam konstatēt, ka tas netiek darīts, sodīt un tā tālāk, bet nav piespiedu mehānisma, kas to varētu pārtraukt,” problēmu skaidroja Staķis.

Viņš piebilda, ka būtu jāuzlabo arī operatīvās informācijas apmaiņa starp dienestiem, lai tie varētu reaģēt ātrāk un efektīvāk.

Kā ziņots, problēma ar nelegāliem hosteļiem Rīgā aktualizējās pagājušajā nedēļā, kad ugunsgrēkā kādā nelikumīgā hostelī Merķeļa ielā 8 gāja bojā astoņi cilvēki un vēl vairāki cieta.