Aprūpes centrā Ziedkalnē ar Covid-19 inficējušies teju visi klienti, liels sasirgušo skaits arī Lielbērzes filiālē

1 komentārs
Aprūpes centrā Ziedkalnē ar Covid-19 inficējušies teju visi klienti, liels sasirgušo skaits arī Lielbērzes filiālē
PAULA ČURKSTE, LETA

Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) “Zemgale” filiālē “Ziedkalne” ar Covid-19 inficējušies gandrīz visi klienti, turklāt liels sasirgušo skaits ir arī filiālē “Lielbērze”, informēja Labklājības ministrijas pārstāvis Egils Zariņš.

Saskaņā ar datiem, kas pieejami piektdien, “Ziedkalnē” zināms par kopumā 142 Covid-19 pozitīviem klientiem no kopumā 149. Slimība konstatēta arī 23 darbiniekiem.

“Lielbērzē” no 132 klientiem sasirguši 94, tāpat inficējušies 23 darbinieki.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati liecina, ka pēdējo 14 dienu saslimušo skaits uz 100 000 iedzīvotāju augsts ir Ropažu novadā. Saskaņā ar Zariņa pausto, “Zemgales” filiālē “Ropaži” Covid-19 atklāts 68 no 282 klientiem, kā arī 24 darbiniekiem.

Iepriekš, komentējot SPKC apkopotos datus, kas liecina par daudziem jauniem Covid-19 gadījumiem Jelgavas novadā, pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone apgalvoja, ka pašvaldības iestādēs jauni uzliesmojuma gadījumi nav fiksēti. Taču zināms, ka liels saslimušo skaits ir valsts sociālās aprūpes centra “Zemgale” filiālē “Ziedkalne”, kas atrodas Vilces pagastā, bet tās darbība ir pakļauta Labklājības ministrijai.

1 komentārs