Apmeklētāji saziedo naudu un izglābj Kaņepes Kultūras centru

0 Komentāru

Apmeklētāji saziedo naudu kultūras un izklaides vietas saglabāšanai un atjaunošanai. Runa ir par Kaņepes Kultūras centru (KKC), kura pastāvēšana šajā pavasarī bija zem jautājuma zīmes. Taču ar darbinieku un apmeklētāju atbalstu kultūras centrā jau trešo nedēļu rit renovācijas darbi.

19. gadsimtā būvētais nams Rīgā, kurā jau deviņus gadus darbojas Kaņepes Kultūras centrs, tagad piedzīvo renovāciju.

Iepriekš trešais stāvs jeb bēniņi tikpat kā netika izmantoti. Savukārt ziemā caur jumtu izmuka siltums. “Trešajā stāvā mēs plānojam tādu kā skaņu, video studiju, kur mūziķi, dažādi mākslinieki var nākt strādāt pie saviem darbiem,” saka KKC valdes loceklis Kaspars Kondratjuks.

Trešajā stāvā iecerēts izveidot arī koprades telpas. Otrajā stāvā jauna kafejnīca un vēl kāda telpa mierīgākai atpūtai.

“Šobrīd strādājam pie iespējamiem variantiem, varbūt tur arī kāda bibliotēka vai plašu veikals, kur var iet paklausīties mūziku,” saka KKC pārstāvis.

Lielākās pārmaiņas piedzīvo pagalma piebūve, kas līdz šim nebija lietojama. Darbus noslēdzot, tās būs papildu telpas ēkas visos trīs stāvos.

Pārmaiņas Kaņepes Kultūras centrā lielā mērā iespējamas, pateicoties ziedotājiem. Vairāk nekā 1500 cilvēku un arī uzņēmumu ziedoja, lai centrs varētu pastāvēt arī turpmāk. “Man liekas, – tas ir tāds milzīgs un pārsteidzoši patīkams sabiedrības mandāts, kas iedrošināja vēl vairāk censties darīt visu, ko mēs varam,” teic Kondratjuks.

Ēkā būs dažādi jaunumi. Būs vides pieejamības lifts ikvienam. Savukārt kinoteātrī būs jauns balkons.

Pārbūves laikā āra terasē vien pāris nedēļas būs pārtraukums, pārējā laikā pagalms ir pieejams. Paredzams, ka darbi būs pabeigti novembra sākumā.
0 Komentāru