ĀM parlamentārā sekretāre: Latvijas iedzīvotāju aktivitāte vakcinēties ir mūsu izejas atslēga no pandēmijas

2 komentāri
ĀM parlamentārā sekretāre: Latvijas iedzīvotāju aktivitāte vakcinēties ir mūsu izejas atslēga no pandēmijas
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

Latvijas iedzīvotāju aktivitāte vakcinēties ir mūsu izejas atslēga no pandēmijas, uzsvēra Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Kā aģentūru LETA informēja ĀM, piektdien notiek ikgadējais Eiropas Savienības (ES) Informācijas sniedzēju forums, kas jau otro gadu norisinās tiešsaistes formātā. Diskusijām par šī brīža ES izaicinājumiem bija izraudzīta tēma “Atveseļošanās un noturība”, ieskicējot pandēmijas pārvarēšanas izaicinājumus tuvākajā nākotnē un attīstības prioritātes.

Lasi vēl: Izraēlā pilnībā vakcinēti pieci miljoni iedzīvotāji

ĀM parlamentārā sekretāre, atklājot forumu, informēja par ES aktualitātēm, kas patlaban būtiski ietekmē Latviju, ES līmenī veiktajiem pasākumiem ātrākai pandēmijas pārvarēšanai, tajā skaitā vakcīnu pieejamību, iniciatīvu digitālā zaļā sertifikāta izveidei, kā arī par ES finansējumu ekonomikas atveseļošanai.

Parlamentārā sekretāre norādīja, ka šajos izaicinājuma pilnajos laikos Covid-19 izplatība turpina ietekmēt katra iedzīvotāja ikdienas dzīvi. Pēc Kalniņas-Lukaševicas paustā, tiek sagaidīts, ka digitālais zaļais sertifikāts, kas būs ES līmeņa apliecinājums par personas vakcinācijas, testa rezultāta vai izslimošanas faktu, atvieglos drošu un brīvu pārvietošanos vai pieeju lielāka mēroga publiskiem pasākumiem.

Runājot par ilgtermiņa prioritātēm, ĀM parlamentārā sekretāre aktualizēja arī klimata ietekmi mājokļu, enerģētikas, un transporta jomās, kā arī nepieciešamību turpināt pievērst uzmanību drošības un digitalizācijas jautājumiem. Kā foruma atklāšanā atzīmēja Kalniņa-Lukaševica, vēl šogad sagaidāmas arī aktīvas diskusijas par ES sociālo tiesību pīlāra attīstību un līdz ar to vienlīdzīgu pieeju gan drošiem darba apstākļiem, gan izglītības, veselības un sociālās aizsardzības pakalpojumiem.

Šogad 9.maijā, Eiropas dienā tiks atklāta Konference par Eiropas nākotni. Kalniņa-Lukaševica aicināja foruma dalībniekus aktīvi iesaistīties Konferences par Eiropas nākotni digitālajā daudzvalodu platformā, kurā jau no 19.aprīļa ES pilsoņi var piedalīties un izteikt viedokli par aktuāliem ES jautājumiem.

Kalniņa-Lukaševica uzsvēra, ka no Latvijas pilsoņu aktivitātes būs atkarīgs tas, cik lielā mērā Eiropas nākotnes konferences diskusijās tiks akcentēti un sadzirdēti mums svarīgie jautājumi, tostarp daudzveidīgie drošības izaicinājumi, noturības kāpināšana pret hibrīddraudiem un dezinformāciju, sociālās nevienlīdzības radītie izaicinājumi un citi mūsu iedzīvotājiem būtiskie jautājumi.

Foruma dalībniekus uzrunāja arī Eiropas Parlamenta (EP) Informācijas biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele un Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre.

Foruma laikā tika analizēti jautājumi par veselību, ekonomiku un labbūtību gan tuvākā, gan arī tālākā nākotnē, kā arī vērtēja dažādos digitālās pārejas izaicinājumus un iespējas. Foruma vadītāja, biedrības “Eiropas Kustība Latvijā” prezidenta Andra Gobiņa moderētā sesijā Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova foruma skatītājus iepazīstināja ar cilvēka cieņas un sociālā taisnīguma atveseļošanas konceptu.

ES Informācijas sniedzēju forums notiek kopš 2008.gada, to rīko biedrība “Eiropas Kustība Latvijā” sadarbībā ar ĀM, EP Informācijas biroju Latvijā un EK pārstāvniecību Latvijā. Forums tradicionāli divreiz gadā pulcē ES informācijas sniedzējus: valsts un pašvaldību ES Informācijas kontaktpersonas, ES Informācijas punktu un “Europe Direct” Informācijas centru pārstāvjus (EDIC), ES Informācijas tīklu vadītājus, viedokļu līderus, Eiropas klubu skolās, mediju, nevalstisko organizāciju, kā arī privātā sektora pārstāvjus.

2 komentāri