Zemitāna laukumā ieviesta mikromobilitātes platforma

0 Komentāru

Eksperimentālā kārtā Rīgā, Zemitāna Laukumā ieviesta mikromobilitātes platforma. Tā veic tā saucamās “pēdējās jūdzes” funkciju, kas sabiedriskā transporta pasažierim sniedz iespēju ātri nokļūt mājās. Velobraucēji, koplietošanas spēkratu lietotāji pauž prieku par jauninājumu, taču ir apkārtnes iedzīvotāji, kuri nav tik apmierināti.

Rihards Ieviņš demonstrē “Mocropoint” stenda priekšrocības, kas noder reizēs ja, piemēram, velosipēdam gadās kāda ķibele: “Un ja uznāk nogurums, var pasēdēt paskatīties uz riteni, padomāt.”

Mikromobilitātes stends ir daudzpusīgs. Tas galvenokārt veic skrejriteņu, velosipēdu un pat koplietošanas automašīnu apvienošanu vienā noteiktā punktā.

“Ideja ir pirmkārt savienot sabiedrisko transportu ar pēdējās jūdzes līdzekļiem.” “Mocropoint” pārstāvis Viesturs Laurs skaidro, kas ir pēdējāas jūdzes koncepcija. Tā pamatā noder reizēs, kad pēc brauciena sabiedriskajā transportā ir iespēja atlikušo ceļa posmu līdz mājām, darbam vai citam mērķim izmantot velospipēdu, skrejriteni vai citu mikromobilitātes iekārtu.

“Mēs braucam ar trolejbusu līdz savai pieturai, izkāpjam ārā un tuvumā ir micropoint un varam saņemt koplietošanas servisu. Labāk šādi pārvietyoties kā ar auto, bet ir jābūt vietai atbilstošai,” saka Laurs.

“Micropoint” stenda autori jau sastopas ar apkārtnes iedzīvotāju padomiem. Zemitāna laukuma apkaimes iedzīvotāji labprāt atbalsta iespēju vairāk lietot sabiedrisko transportu, skrejriteņus un velosipēdus, taču rīdziniece Anita Ansone aicina padomāt arī par autobraucējiem: “Tur ir brīvs pašvaldības zeme ceļā uz 36. skolu, turt ir brīva vieta, lūdzu, ja, bet šī nav īstā vieta”

Micropoint stenda veidotāji mierina vietējos iedzīvotājus un norāda, ka eskperiments proejkta “VEFRESH” ietvaros joprojām turpinās. Tiek ņemti vērā apkārtnes iedzīvotāju viedokļi un arī mikromobilitātes lietotāju pieredze, lai rastu labāko risinājumu kā visiem sadzīvot Rīgas ikdienas satiksmē.

0 Komentāru

900 sekunžu aktuālie video

Foto: pirmizrādi piedzīvojusi Ēķa pikantā komēdija "Tabu"

Šoferi joprojām "iekrīt" ar nederīgām medicīniskajām izziņām

Arstarulsmirus izdod jaunu dziesmu ar Gustavo piedalīšanos

Neparasts atradums: no Čīles uz Latviju nogādāts senākais līdz šim zināmais RAF busiņš

"Carnival Youth" izdod latviešu kino mūzikas albumu “Naivais ku-kū”

Muzikāla fotoizstāde: Mežaparka izstāžu zālē kordziedātāju attēli dzied viņu balsīs

Skrupulozs un pacietīgs darbs ar detektīva iezīmēm: mākslas objektu restaurācija var aizņemt pat dažus gadus

Rinkēvičs norāda, ka precīzu migrantu skaitu Baltkrievijā varētu nezināt pat Lukašenko

Ķirsis: Austrumu maģistrāle ievērojami atslogos satiksmi Rīgā

TV3 Mini iemīļotajam bērnu raidījumam "Ukulele" otrā sezona

Iedzīvotāji beidzot ir pasargāti no plūdiem: Bolderājā pabeigta aizsargdambja būvniecība

"Melnā piektdiena": cik daudziem ir aktuālas veikalu piedāvātās atlaides?