Upesciemā atklāta unikāla asfalta velotrase

0 Komentāru

Kad sirdslieta kļūst par darbu – tā par savu veikumu saka ”We build parks” komanda. Viņi ir uzbūvējuši 20 velotrases Latvijā un 10 Baltijā. Nesen tika atklāts ilgi gaidītais Upesciema asfalta velotrases projekts un tajā ir integrēti dažādi inovatīvi elementi, kas padara to par pirmo “freestyle” asfalta velotrasi pasaulē.

Koka siena ir pirmā šāda veida konstrukcija Baltijā, kas integrēta asfalta velotrasē. Un pa šo sienu tik drosmīgi brauc veloparka radošais arhitekts Gusts Ošmucnieks: ”Šis ir, angliski sakot, “wallride” jeb sienbraucis latviski. Vienīgā siena “pamp track” Baltijā, pa kuru var nobraukt dažnedažādākos veidos.”

Gusts kopš jaunības mācējis izpildīt ar riteni dažādus trikus un jā, dažādos veidos. Bet pirms sešiem gadiem nācis piedāvājums būvēt velotrases. Asfalta segums nozīmē, ka var braukt ne tikai ar riteni, bet arī ar dēli, slidām, skūteriem. Šim veloparkam bija vairāki izaicinājumi.

“Dizainējot šo trasi man bija jāņem vērā esošie koki. Gribējās ieintegrēt meža efektu, kas braucējiem ir mazs piedzīvojums – piedzīvojums braukt starp kokiem. Bet lielākā unikalitāte šai trasei ir t.s. “freestyle” elementi. Jo mums ir tautā zināmie skate parki un asfalta velotrases, bet mēs gribējām salikt šo visu kopā vienā,” saka radošais arhitekts.

Īpašie elementi padara trasi par pirmo “freestyle” asfalta velotrasi pasaulē, kas pilnībā apmierina visu braucēju vajadzības. Arī pašus jaunākos.

Veloparks atrodas blakus Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolai un vakaros uz šejieni atbrauc ne tikai vietēji bērni un jaunieši, bet arī skūteristi, skrituļslidotāji un velobraucēji gandrīz no visiem Rīgas mikrorajoniem.

“Vakaros ir biezs! Trase ir jauna, līdz ar to tās popularitāte izplatījās, no auss uz auss – aizgāja strauji! Pirms dažām dienām bija rekords, ka šeit bija 100 bērni! Grūti viņiem te ir sadalīt, bet sadala,” stāsta Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas direktora vietnieks saimniecības jautājumos Edmunds Krampāns.

Velo parku izbūvi veicis pašmāju uzņēmums “We Build Parks”, kura mērķis ir radīt aizraujošus aktīvās atpūtas galamērķus visai ģimenei. Uzņēmuma komanda ir velo sporta entuziasti, kuriem hobijs kļuva par darbu un sirdslietu.

“Pirms aptuveni pieciem gadiem meklējām veidu, kā izklaidēties ar riteņiem un sapratām, ka ir tikai veloceliņi, pārvietošanās no A līdz B. Mums likās, ka jābūt kādai jautrībai iekšā. Sākām radīt šos velo parkus. Šie bike parki ir vislielākais success story. + Jo mūsdienās bērnus nevar nosūtīt ej, sporto! Tai infrastruktūrai jābūt tik jautrai, kas kā magnēts pievelk bērnus,” saka ”We Build Parks” dibinātājs.

“We Build Parks” komanda veido unikālus sporta objektus ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē, visvairāk, protams, Eiropā. Šogad viņi paveica iespaidīgu darbu Norvēģijā, kur vairāku sezonu garumā būvēja pavisam jaunu, inovatīvu un mūsdienīgu kalnu kūrorta velo parku.

0 Komentāru

900 sekunžu aktuālie video

Foto: pirmizrādi piedzīvojusi Ēķa pikantā komēdija "Tabu"

Šoferi joprojām "iekrīt" ar nederīgām medicīniskajām izziņām

Arstarulsmirus izdod jaunu dziesmu ar Gustavo piedalīšanos

Neparasts atradums: no Čīles uz Latviju nogādāts senākais līdz šim zināmais RAF busiņš

"Carnival Youth" izdod latviešu kino mūzikas albumu “Naivais ku-kū”

Muzikāla fotoizstāde: Mežaparka izstāžu zālē kordziedātāju attēli dzied viņu balsīs

Skrupulozs un pacietīgs darbs ar detektīva iezīmēm: mākslas objektu restaurācija var aizņemt pat dažus gadus

Rinkēvičs norāda, ka precīzu migrantu skaitu Baltkrievijā varētu nezināt pat Lukašenko

Ķirsis: Austrumu maģistrāle ievērojami atslogos satiksmi Rīgā

TV3 Mini iemīļotajam bērnu raidījumam "Ukulele" otrā sezona

"Melnā piektdiena": cik daudziem ir aktuālas veikalu piedāvātās atlaides?

Iedzīvotāji beidzot ir pasargāti no plūdiem: Bolderājā pabeigta aizsargdambja būvniecība