Šoferi joprojām “iekrīt” ar nederīgām medicīniskajām izziņām

31 komentārs

Šogad vairāk nekā 4000 autovadītāju pieķerti braucot bez medicīniskās izziņas. Un vēl 40 000 šoferu pēc Ceļu Satiksmes Drošības Direkcijas (CSDD) datiem šīs izziņas ir nederīgas. Par šādu pārkāpumu jāatvadās no tiesībām, līdz izziņa nav nokārtota.

Veicot pārbaudi satiksmē, Ceļu policijas Speciālo uzdevumu nodaļas jaunākais inspektors Rolands Romanovskis pie reizes pajautā autovadītājam, kuru apstādināja, vai viņš zina, kad medicīniskai izziņai, kas tiek izdota uz 10 gadiem, beidzas derīgums termiņš. “Vai, nezinu, bet tā vēl ir derīga,” norāda šoferis.

Šādu atbildi var dzirdēt diezgan bieži, jo autovadītāji neatceras, kad tieši paiet šie 10 gadi. Turklāt bieži vien laiks, kad tika saņemta šī izziņa un vadītāja apliecība nesakrīt. Bet ceļu policistiem informācija par izziņas derīgumu ir telefona lietotnē. Un ja tas ir beidzies, pirmkārt, pienākas sods 40 eiro apmērā un, otrkārt, lielas galvas sāpes, jo mašīna turpat arī jāatstāj.

“Plus vēl aiztur vadītāja apliecību, kamēr viņš neiziet šo komisiju, nevar piedalīties satiksmē, un tā apliecība atrodas pie mums. Tad jāiziet medicīna, jābrauc pakaļ pie mums tiesībām. Laiks, nauda un vēl sods,” vērš uzmanību ceļu policists.

Šogad par izziņas termiņa neievērošanu sodīti 4500 autovadītāju. Par laimi, šī tendence mazinās. Piemēram pirms sešiem gadiem par šo pārkāpumu bija noformēti nepilni 9000 protokolu. Šī tendence atspoguļojās arī reida, kurā piedalījās “900 sekundes”, rezultātā: divu stundu laikā netika sastādīts neviens protokols par izziņas termiņa neievērošanu.

“Ikdienā strādājot neteikšu, ka tādi protokoli tik ļoti bieži fiksēti. Pārsvarā mēs viņus fiksējam kopā ar kādu citu pārkāpumu. Vadītājs tika apstādināts par ātruma pārsniegšanu, tad pie reizes konstatējam, ka šī medicīniskā izziņa ir beigusies,” teic Ceļu policijas Speciālo uzdevumu nodaļas vecākais inspektors Raimonds Zvanītājs.

Tomēr patlaban pēc CSDD datiem bez derīgas medicīniskās izziņas šobrīd pārvietojas 40 000 šoferu. Pārbaudīt tās derīgumu iesaka Medicīniskās komisijas pārstāvji. Jo ir cilvēki, kuri pat vairākus gadus brauc bez šīs izziņas, nemaz to nezinot.

“Ir dažādi cilvēki: ir tādi, kuriem jāmaina tiesības un pēkšņi uzzina, ka viņi jau divus vai trīs gadus brauc bez šīs derīgās med.izziņas. Ir cilvēki, kuri ir aizturēti un līdz ar to saņēmuši gan sodu, gan aizturēta mašīna, gan arī to, kaviņi var atsākt autovadīšanu, līdz ko atjaunojuši šo medizziņu. Tie ir visbiežākie gadījumi,” pauž LSA Medicīniskās komisijas vadītāja Inese Vectirāne.

Noskaidrot, kad medicīnas pārbaude jāiziet, var piezvanot uz ārstu medicīnisko komisiju. Var reģistrēties arī CSDD mājas lapā, tad šī informācija pienāks uz ē-pastu, kad šīs izziņas terminš ies uz beigām.
31 komentārs

900 sekunžu aktuālie video

Arstarulsmirus izdod jaunu dziesmu ar Gustavo piedalīšanos

Foto: pirmizrādi piedzīvojusi Ēķa pikantā komēdija "Tabu"

"Carnival Youth" izdod latviešu kino mūzikas albumu “Naivais ku-kū”

Muzikāla fotoizstāde: Mežaparka izstāžu zālē kordziedātāju attēli dzied viņu balsīs

Neparasts atradums: no Čīles uz Latviju nogādāts senākais līdz šim zināmais RAF busiņš

Skrupulozs un pacietīgs darbs ar detektīva iezīmēm: mākslas objektu restaurācija var aizņemt pat dažus gadus

Šoferi joprojām "iekrīt" ar nederīgām medicīniskajām izziņām

Upesciemā atklāta unikāla asfalta velotrase

TV3 Mini iemīļotajam bērnu raidījumam "Ukulele" otrā sezona

Iznāk Imanta Ziedoņa citātu izlases "Minimisimi" otrā grāmata

Rinkēvičs norāda, ka precīzu migrantu skaitu Baltkrievijā varētu nezināt pat Lukašenko

"Melnā piektdiena": cik daudziem ir aktuālas veikalu piedāvātās atlaides?