Muzikāla fotoizstāde: Mežaparka izstāžu zālē kordziedātāju attēli dzied viņu balsīs

0 Komentāru

Fotoizstāde, kur katram attēlam ir balss, bet visi attēli kopā dzied skaistā korī. Tā pavisam īsi un vienkārši var raksturot patiesi skaistu un neparastu fotoizstādi ”Klusuma Aug(ļ)i”. Tajā redzami un dzirdami kora ”Balsis” dalībnieki.

Diriģents un viens no izstādes autoriem Ints Teterovskis demonstrē, kā ikviens ar savu tālruni var saklausīt attēlā redzamā kordziedātāja balsi.

Sākums meklējams tajā, ka arī kori ierobežojumu laikā nevarēja tikties un kopā dziedāt. Tāpēc jau 2020. gada noslēgumā katra dziedātāja balss audiostudijā ierakstīta atsevišķi divām dziesmām igauņu un norvēģu valodā.

“Tā kā ir katra korista atsevišķs celiņš, kurā vari dzirdēt katru koristu. Iešāvās prātā, ka var parādīt katru koristu atsevišķi, katru kā personību, skaistu cilvēku kā skaistu dziedošu cilvēku,” saka Teterovskis.

Izstādē apskatāmi vairāk nekā trīsdesmit fotoattēlu. Tajos redzami kora ”Balsis” dziedātāji, ikvienam ir paša izvēlēts augs, un tā ēna vai kontūras uz sejas.

“Šī ir magnolijas zieds, bet pretēji, ja citur ir ēnas, tad šeit atkal trafarets.” Fotogrāfs Lauris Vīksne stāsta par attēliem, kas radīti izstādei. Viņam bija grūts, bet tai pat laikā atklājumu pilns uzdevums – cilvēkus, kuri ieraduši dziedāt kopā, neizceļot sevi, parādīt atsevišķi, izcelt.

“Tas arī bija tas īpašākais un interesantākais, jo tiešām bija ļoti aizraujoši ieraudzīt katru koristu kā indivīdu un pašu par sevi. Ieraudzīt to, cik viņi patiesībā ir skaisti. Viņi vienmēr kopējā masā pazūd, un nav tik viegli ieraudzīt,” teic fotogrāfs.

Pēc tam, kad bija tapuši balsu ieraksti, attēli izstādes autori vēlējās to padarīt vēl neparastāku, un tajā palīdzēja informācijas tehnoloģijas. Izstāžu zālē Mežaparka estrādē visu laiku skan kordziesmas.

Ikviens Mežaparka estrādes izstāžu zāles apmeklētājs, ņemot talkā savu tālruni, var ne tikai izlasīt par attēlā redzamo dziedātāju, bet arī dzirdēt viņa balsi. Dzirdamā balss būs sinhrona ar zālē dzirdamo dziesmu.
0 Komentāru

900 sekunžu aktuālie video

"Carnival Youth" izdod latviešu kino mūzikas albumu “Naivais ku-kū”

Arstarulsmirus izdod jaunu dziesmu ar Gustavo piedalīšanos

“Getting Dark”: grupa “The Coco'nuts” aicina ceļojumā prāta tumšākajos nostūros

Foto: pirmizrādi piedzīvojusi Ēķa pikantā komēdija "Tabu"

Dziesminieks Renārs Veličko izdod pirmo albumu

Skrupulozs un pacietīgs darbs ar detektīva iezīmēm: mākslas objektu restaurācija var aizņemt pat dažus gadus

Aptauja: cik labi sabiedrība ir informēta par nākamā gada valsts budžetu?

Muzikāla fotoizstāde: Mežaparka izstāžu zālē kordziedātāju attēli dzied viņu balsīs

TV3 Mini iemīļotajam bērnu raidījumam "Ukulele" otrā sezona

Rinkēvičs norāda, ka precīzu migrantu skaitu Baltkrievijā varētu nezināt pat Lukašenko

Vai papīra tilts spēj izturēt dažu simtu kilogramu svaru?

Dailes teātrī pirmizrāde – "Esiet sveicinātas skumjas"