Attālinātais darbs bieži liek aizmirst par robežu starp darbu un privāto dzīvi; kā to sabalansēt?

0 Komentāru

Nepieciešamība konkurēt darba tirgū un pandēmijas iespaidā tik populārais attālinātais darbs bieži liek aizmirst par robežu starp darbu un privāto dzīvi, tāpēc “900 sekundes” uz sarunu aicināja Korporatīvās ilgtspējas un attīstības institūta vadītāju Daci Helmani un personāla vadības konsultantu Jāni Gredzenu, lai pārrunātu, kā atrast līdzsvaru starp darba un privāto laiku?

“Kantar” sadarbībā ar Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūtu organizēja sabiedrības aptauju, lai noskaidrotu, kā Latvijas iedzīvotāji jūtas saistībā ar iespējām novilkt robežu starp profesionālo un privāto dzīvi šoruden. Izrādās, ka 13% Latvijas darba ņēmēju ik dienu ir grūtības novilkt robežu starp privāto un darba dzīvi, taču kopumā 62%  darbinieku atzīst problēmu distancēties no darba jautājumiem.

Vairāk nekā trešdaļa Latvijas darba ņēmēju kā biežākos iemeslus šādai situācijai min lielo slodzi darbā – 35% – un kolēģu, sadarbības partneru zvanus, īsziņas un e-pastus ārpus darba laika – 31%.

Populārāko atbilžu topa augšgalā ir arī pašu perfekcionisms, fakts, ka mājās ir grūtāk koncentrēties darbam, kā arī grūtības koncentrēties, jo kolēģi traucē fokusēties un paveikt ieplānoto.

Visa līmeņa vadītājiem biežām minētais problēmu iemesls ir kolēģu un sadarbības partneru zvani, īsziņas un e-pasti ārpus darba laika, speciālistiem – neprasme efektīvi plānot savu saliku, savukārt nekvalificētie strādnieki visbiežāk izjutuši mobingu vai bosingu.

Visvairāk problēmas novilkt robežu starp privāto un darba dzīvi ir bijis vadītājiem un augstākā līmeņa speciālistiem, ka arī tiem, kam ir augstākā izglītība un alga virs 1000 eiro mēnesī. Savukārt minētās problēmas vismazāk izjutuši strādnieki un nekvalificētie darbinieki, kā arī cilvēki ar vidējo izglītību.

Eksperti norāda, ka nereti sabiedrībā ieskaņojies uzskats, ka jāstrādā ir teju nepārtraukti, taču no darba devēju viedokļa būtiska ir produktivitāte, ko var panākt, ja cilvēks arī atpūšas. Tāpēc ir svarīgi katram sev novilkt robežas, vienojoties ar darba vadītāju par darba izpildei nepieciešamo laiku un to arī ievērot. Plašāk intervijā!

0 Komentāru

900 sekunžu aktuālie video

"Carnival Youth" izdod latviešu kino mūzikas albumu “Naivais ku-kū”

Arstarulsmirus izdod jaunu dziesmu ar Gustavo piedalīšanos

“Getting Dark”: grupa “The Coco'nuts” aicina ceļojumā prāta tumšākajos nostūros

Foto: pirmizrādi piedzīvojusi Ēķa pikantā komēdija "Tabu"

Muzikāla fotoizstāde: Mežaparka izstāžu zālē kordziedātāju attēli dzied viņu balsīs

Skrupulozs un pacietīgs darbs ar detektīva iezīmēm: mākslas objektu restaurācija var aizņemt pat dažus gadus

TV3 Mini iemīļotajam bērnu raidījumam "Ukulele" otrā sezona

Iznāk Imanta Ziedoņa citātu izlases "Minimisimi" otrā grāmata

Imanta Kalniņa "Buramdziesmiņa" jaunās skaņās

Jaunu singlu izdevusi dziedātāja Dārta Stepanova

Rinkēvičs norāda, ka precīzu migrantu skaitu Baltkrievijā varētu nezināt pat Lukašenko

Šoferi joprojām "iekrīt" ar nederīgām medicīniskajām izziņām