16 gadus vecs jaunietis ar vecāku automašīnu bēg no policijas ar 192 km/h

10 komentāri

Šonakt, 19. jūlijā, plkst. 2.25 Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas bataljona likumsargi Rīgā, 11. novembra krastmalā, fiksēja kādu autovadītāju, kurš apdzīvotā vietā krietni pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu un brauca ar 145 km/h, portālu Skaties.lv informē Valsts policijā (VP).

Steidzīgais autovadītājs, ieraugot policijas automašīnu, negrasījās automašīnu apturēt, bet palielināja braukšanas ātrumu un no 11. novembra krastmalas devās pāri Akmens tiltam, spēkratam ”Mercedes” sasniedzot braukšanas ātrumu 192 km/h.

Jāpiebilst, ka konkrētajā vietā atļautais braukšanas ātrums ir 50 km/h. Tātad atļauto braukšanas ātrumu vadītājs pārsniedza aptuveni par 142 kilometriem.

Vien trīs minūtes vēlāk, kad autovadītājs jau bija pārkāpis vairākus būtiskus ceļu satiksmes noteikumus, pēkšņi nolēma automašīnu apturēt kādā Āgenskalna mikrorajona šķērsielā. Operatīvi reaģējot, likumsargi turpat netālu no automašīnas apturēja arī vadītāju, kurš bija vēlējies pamest notikuma vietu.

Tika noskaidrots, ka automašīnu vadīja vien 16 gadus vecs jaunietis, kurš, vecākiem nezinot, bija paņēmis viņu transportlīdzekli. Tāpat automašīnā atradās vēl četri pasažieri. Jāatzīmē, ka automašīnas vadītājs nebija lietojis grādīgos dzērienus.

Neilgi pēc tam, kad vadītājs savu spēkratu bija atstājis pamestu, sāka dūmot automašīnas motortelpa, kas jau pēc brīža sāka dega ar atklātu liesmu. Notikuma vietā ieradās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki, lai likvidētu degšanu. Neviens šajā situācijā necieta.

Jaunietim par pārkāpumiem un piedzīvojumu, kas ātri vien pārtapa pārdzīvojumā, uzsākti trīs administratīvo pārkāpuma procesi – par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, braukšanu bez autovadītāja tiesībām un luksofora šķērsošanu pie sarkanā gaismas signāla. Jaunietim kopā ar vecākiem būs jāierodas uz lietas izskatīšanu par pieņemto lēmumu.

10 komentāri