Rīgas domes vēlēšanu kandidātu saraksta vizītkarte: “Gods kalpot Rīgai”

2 komentāri
Rīgas domes vēlēšanu kandidātu saraksta vizītkarte: “Gods kalpot Rīgai”
ZANE BITERE, LETA

TV3 Ziņās turpinām sižetu sēriju “Rīgas atslēgas”, kurā stāstām par tiem politiskajiem spēkiem, kuri pēc 29. augustā gaidāmajām Rīgas domes vēlēšanās cer tikt Rātsnamā.

Partija “Gods kalpot Rīgai” izveidota 2012. gadā – bez ambīcijām kandidēt uz Saeimu, bet darboties tieši galvaspilsētā. Par tās priekšgājēju var uzskatīt LPP/LC, kurā bija saplūdusi Latvijas Pirmā partija un “Latvijas ceļš”.

Gan 2013. gadā, gan 2017. gadā partija galvaspilsētas vēlēšanas startēja un pēc tam arī to valdīja kopā ar “Saskaņu”.

Šī būs pirmā reize, kad “Gods kalpot Rīgai” spēkus izmēģinās individuāli. Saraksta līderis – bijušais mērs Oļegs Burovs. Viņam ir ļoti liela pieredze darbā pašvaldībā – Rīgas domes Īpašuma departamentā, kuru arī daudz gadu vadījis. Uz trim gadiem Burova darba gaitās Rīgas domē ir pārrāvums, un viņš darbojās Jūrmalā. Šajā posmā kāds interesants notikums. Burovs figurē tā sauktajās Jūrmalgeitas sarunās, stāstot par domē notiekošo vēlāk par kukuļošanu notiesātajam uzņēmējam Germanam Milušam.

“Jā, tajā laikā es biju zālē, skatījos, kā notiek vēlēšanas. Man piezvanīja uzņēmējs. Lūdza pastāstīt, kas notiek zālē – ne vairāk, ne mazāk. Es nebija ne saukts uz KNAB, uz neko. Es tur tikai stāstīju kā hokejā komentētājs,” tagad par notikumiem Jūrmalā saka Burovs.

Lai gan aktīvajā politikā Burovs ir neilgi, Rīgas domes vēlēšanās kandidējis jau 2001. gadā no “Latvijas ceļa” saraksta, taču ievēlēts netika. 2013. gada no “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai” kopējā saraksta tika ievēlēts, taču mandātu uzreiz nolika, lai saglabātu darbu Īpašuma departamenta vadībā, savukārt 2017. gadā mandātu tomēr paturēja un sāka vadīt Īpašuma komiteju.

Runājot par daudzajiem korupcijas un citu neizdarību skandāliem, Burovs stāsta, – “Gods kalpot Rīgai” un “Saskaņa” atbildības sfēras domē bija sadalījuši. Problēmas esot bijušas pamatā “Saskaņas” pusē, piemēram, satiksmes jomā.

TV3 Ziņas: Ja es paņemu satiksmi un paraugos uz etaloniem vai mikroautobusiem, es tur redzu Aleksandra Brandava vārdu, kurš, protams, pārstāv “Gods kalpot Rīgai”.

Oļegs Burovs: Es Aleksandru Brandavu faktiski nezinu personīgi. Redzēju korī baznīcā uz Lieldienām. Ja prasāt manu viedokli par “Rīgas karti”, ārkārtīgi neveiksmīgs līgums.

Burovs gan atzīmē, ka konkrētais līgums noslēgts vēl 2008. gadā. “Rīgas satiksme”, Centrāltirgus, “Rīgas namu pārvaldnieks” bijuši Nila Ušakova pārraudzībā, savukārt “Rīgas ūdens”, “Rīgas siltums” un “Getliņi” – Andra Amerika, kuram politiskie pretinieki devuši iesauku Misters 20%.

“Šī frāze “mister twenty” ir gandrīz 10 gadus. Ja tiešām tas būtu, jau sen mūsu tiesībsargājošās iestādes uz to reaģētu,” saka Burovs.

Burovs bija Rīgas mērs, kad Saeima pašvaldību atlaida. Pēc tam, kad jau ilgāku laiku konkrētais sasaukums, tēlaini runājot, agonēja, nevis strādāja, Burovs arī iniciēja tādu kā domes “pašatlaišanos”. Trīs sēdes pēc kārtas bez kvoruma, kas deva papildu argumentus parlamenta lēmumam. Ne visi viņi partijas biedri gan bija vienisprātis, vairāki valdes locekļi politisko spēku atstāja.

Tomēr arī tagad Burovs atzīst, ka nekas glābjams vairs nebija – intrigas un ultimāti, komandas no Briseles. Imitēt darbību neesot bijis gatavs.

“Tikai sēdēt un strādāt. Un pa naktīm ņemt to mēra ķēdi un taisīt “selfijus”. Kas būs pēc gada? Vislabākajā gadījumā jūs man varēsiet pateikt: “Ko tu izdarīji?” Vissliktākajā man būtu jāatbild kopā ar viņiem. Varbūt krimināli. To es negribu,” akcentē Rīgas mēra kandidāts.

“Gods kalpot Rīgai” sarakstā kandidē arī īslaicīgais galvaspilsētas mērs Dainis Turlais, bijušais izpilddirektors Juris Radzevičs, tāpat sarakstā vairāki bijušie sportisti, skolu direktori, bijušais ”Balzambāra” vadītājs Andris Reizenbergs.

Par prioritāti numur viens Burovs sauc infrastruktūru un pašvaldības uzņēmumu nesaimnieciskās darbības pārtraukšanu. Viņš atzīst, ka pilsētas infrastruktūra bijusi atstāta novārtā, ko simboliski atainoja negadījums vasaras sākumā, Ģertrūdes ielas bruģī ielūstot automašīnai.

Attiecībā uz brīvbiļetēm sabiedriskajā transportā “Gods kalpot Rīgai” nekādas izmaiņai neplāno, lielos uzņēmumus neprivatizēs.