”Simpsoni” jau sen vairs nav tikai animācijas seriāls – fani tiem piedēvē kulta statusu, bet kvēlākie – ekstrasensu spējas. Un ne bez iemesla – jau biedējoši daudzas reizes ”Simpsonos” parādītās nākotnes vīzijas ir piepildījušās. Jaunākais karstais temats, ko pasaule apspriež kā ”Simpsonu” jau sen pareģotu – notikumi ASV prezidenta Džo Baidena inaugurācijas dienā.

Jau 2000. gadā, epizodē “Bart to the Future” multfilmas veidotāji ar izcilu precizitāti portretēja 2021. gadā jaunieceltās ASV viceprezidentes Kamalas Harisas izskatu inaugurācijas ceremonijā.

”Simpsonos” par ASV prezidenti kļuva Liza Simsone, un viņas kostīms inaugurācijas dienā bija identisks tam, ko 21 gadu vēlāk uzvilks Kamala Harisa.

Kā Liza, tā Harisa lielajā dienā bija saposušās zili violeta toņa žaketēs, ap kaklu apliekot visai cieši piegulošu, smagu pērļu rotas.

Un tā nav vienīgā sakritība šajā sakarā!  Baidena inaugurācijas svinību TV pārraidi vadīja populārais aktieris Toms Henkss. Pirms 14 gadiem, 2007. gada “Simpsonu filmā”, tieši Henkss reklamē Springfīldas Lielo kanjonu, aicinot izvēlēties ”valdību, kurai uzticēties”.

Iespējams, šīm niansēm netiktu pievērsta tik liela pasaules uzmanība, ja nebūtu vēl neskaitāmi gadījumi, kad ”Simpsonu” veidotāji nostrādājuši kā ”gaišreģi”, prognozējot notikumus, kuri pārsteigs pasauli pēc īsāka vai ilgāka laika posma.

Skaties.lv apkopoja zīmīgākos ”Simpsonu” pareģojumus:

 • Tieši ”Simpsoni” pareģoja Donalda Trampa nākšanu pie varas jau 17 gadus pirms tas reāli notika – šo mēdz dēvēt par animācijas seriāla precīzāko pareģojumu. 2000. gada epizodē Liza kļūst par ”nākamo prezidenti pēc Trampa”. Lieki piebilst, ka Tramps par ASV prezidentu reāli kļūst vien 2017. gadā. Un tas nav viss – iemūžināts attēls, kurā Tramps pēc tam pamāj atbalstītājiem no trepēm, tieši tāpat kā viņa tēls pirms 17 gadiem to darīja ”Simpsonos”.
 • Bengts Holmstrems kļuva par Nobela balvas laureātu sešus gadus pēc tam, kad viņa vārdu potenciālo balvas saņēmēju sarakstā iekļāva ”Simpsoni”.
 • Jau tālajā 1995. gadā ”Simpsonos” bija epizode, kurā kāds tēls bija redzams, izmantojot telefonu pulksteņa vietā, apsietu ap roku. Gandrīz pēc 20 gadiem ”Apple” ražošanā laida ”Apple Watch”.
 • Viena no baisākajām sakritībām, kas nekādi nevar būt iestudēta – 1997. gada epizodē parādās Ņujorkas uzraksts ar ciparu 9 un Dvīņu torņiem, kas vizuāli atgādina skaitli 11, tādā veidā kombinācija rada biedējošas asociācijas ar teroraktu, kas vēl tikai notiks 11. septembrī.
 • 2010. gadā Mārdža un Homērs Olimpiskajās spēlēs kērlingā uzvarēja Zviedriju. 2018. gada olimpiādē amerikāņi patiešām kērlingā uzvarēja zviedrus. Vai tiešām tikai sakritība?
 • 1998. gada epizodē Homērs veica Higsa Bosona daļiņas aprēķinus. Tikai 14 gadus vēlāk zinātnieki pierādīja šīs daļiņas eksistenci.
 • 2012. gada epizodē tiek atainots Lady Gaga uznāciens ”Superbowl”, karājoties trosēs. Piecus gadus vēlāk šāds pats uznāciens līdzīgā tērpā tiek īstenots dzīvē.
 • 1994. gadā Springfīldas audzēknim, viņam to nezinot, tiek pasniegta maltīte ar zirga gaļu. 2013. gadā Eiropu pāršalc skandāls par zirgu gaļas klātbūtni burgeros.
 • 2017. gada ”Simpsonu” epizode labā atmiņā ”Troņu spēļu” faniem, jo divus gadus vēlāk teju identiska aina baudāma ”Troņu spēlēs”.
 • 1990. gada sērijā Bārts noķēra trīsacainu zivi upē pie kodolspēkstacijas. Pēc vairāk kā 10 gadiem līdzīgs mutants tika nozvejots Argentīnā, upē, ar kuras ūdeņiem dzesēja kodolspēkstaciju.
 • 1993. gada sērijā vācu cirka māksliniekus Zigfrīdu un Roju uzstāšanās laikā savainoja balts tīģeris. Pēc 10 gadiem Rojam tiešām uzklupa un mākslinieku smagi savainoja tīģeris.

Ja arī tu jau šodien gribi zināt, kas notiks rīt, ir pēdējais laiks sākt sekot ”Simpsoniem”! Nemainīgi ar tevi kopā darbdienās 20.00 TV6. Pirmizrāde jaunajai – 31. sezonai jau februārī!