Cilvēks vienmēr centies iekarot dabu – izprast to, mācēt sadzīvot un izdzīvot. Viens no drosmīgākajiem, neatlaidīgākajiem un apņēmīgākajiem dabas pētniekiem un izdzīvotājiem ir Eds Stafords, kuru TV6 skatītāji iepazinuši raidījumā ”Eds Stafords: kurš pirmais?”. Lai kļūtu par izdzīvošanas ekspertu, Eds Stafords sevi pakļāvis ekstrēmiem apstākļiem, izturības un izolācijas pārbaudījumiem – viņš spēj būt un izdzīvot vienatnē jebkur.

Nu Eds vēlas spert soli tālāk – savā izaicinājumu un izdzīvošanas raidījumā ”Eds Stafords: kurš pirmais”, kurš kanālā TV6 būs skatāms no 21. septembra pirmdienu vakaros plkst. 21.00, viņš sacentīsies ar labākajiem no labākajiem – bijušajiem jūras kājniekiem, īpašo spēku kareivjiem, militāristiem, izdzīvošanas un izturības ekspertiem un instruktoriem.

Viņi dosies uz dažādām nomaļām vietām visas pasaules nostūros – Borneo, Kazahstānā, Mongolijā, Taizemē, Palau un Indijā, lai mežonīgos apstākļos pierādītu – kurš ir labākais. Džungļos, purvos, tuksnešos, upēs, kalnos, dabas izveidotos labirintos un šķēršļos – kuram izdosies pieveikt Edu Stafordu?

Uzdevums ir tikai viens – pirmajam nonākt no viena punkta līdz otram. Katrā vietā, katrā valstī, katrā raidījumā Edam Stafordam pretī stāsies viens cilvēks. Jau pirmajā raidījumā viņš kopā ar bijušo jūras kājnieku Aldo Keinu dosies uz Borneo, kur abus sagaida ļoti skarba un bīstama vide. Vīri tiek burtiski izmesti ūdenī, viņiem saviem spēkiem jātiek līdz krastam, jāšķērso mangrovju purvi, krokodilu pilnas upes, lai nonāktu džungļos, kur jāmeklē novērošanas tornis.

Kurš pirmais nonāks līdz novērošanas tornim, tas arī uzvarējis. Tas nebūt nebūs viegls pārgājiens pa pasakainu mežiņu – tā būs cīņa līdz spēku izsīkumam, sāpes, bads, pārgurums un izmisums vairāku dienu garumā.

Gaidi asaras un asinis, pārbīli un spriedzi un, protams, arī prieku un gandarījumu – dodies ekstrēmos un neticamos piedzīvojumos kopā ar izdzīvotāju Edu Stafordu un viņa pretiniekiem no 21. septembra pirmdienu vakaros plkst. 21.00 TV6!