Dailes teātra aktieris Gints Andžāns arī dzīvē bijis tikpat neatlaidīgs cīņā par iecerētās uzmanību kā seriālā ”Viņas melo labāk”, kur, iejūtoties astrologa Reiņa tēlā, par visām varītēm cenšas iekarot Ērikas Eglijas atveidotās Simonas sirdi. Dzīvē 30 gadus vecā aktiera sirds jau piecus gadus ir aizņemta. Un par to, kā vīrietim būs īstajam savai sievietei un otrādāk, viņam nudien ir ko teikt.

Tava profesija bieži garantē pastiprinātu cilvēku uzmanību. Vai to vērtē kā plusu vai gluži otrādi?

Es apzinos, ka tas nāk līdzi profesijai, jo tu nevari vēlēties, ka, strādājot profesijā, kas ir publiska, tevi neviens nepazīs, nenāks klāt un neprasīs nobildēties.

Sākumā man tas šķita kā mīnuss, jo – kā, es neesmu neko izdarījis, bet mani, piemēram, sauc par slavenību?! Man tas šķita smieklīgi, bet tagad es to neuztveru kā mīnusu, arī kā baigo plusu nē. Esmu to pieņēmis kā normu, un man nav iebildumu, ja es vadu pasākumu un kāds pienāk klāt un saka, ka grib ar mani kopā uztaisīt bildi. Ja es caur to varu sagādāt cilvēkiem prieku, nav problēmu.

Traucējoši tas it kā arī nav. Varbūt tas uzliek atbildību, jo nevar uzvesties kā pagadās, bet pagaidām dažkārt tas pat palīdz.

Kā atpazīstamība tev ir palīdzējusi?

Bija situācija, kur es braucu pāri VEF tiltu pa sliedēm. Es nepamanīju, ka tur ir konkrēts laiks, kad tur drīkst braukt. Braucu, kā nedrīkst, izgriezos, un tad sanāca, ka braucu ”zem ķieģeļa”, un, uzbraucot tilta augšā, skatos, ka lejā policija.

Visus pēc kārtas stādina, mani tai skaitā. Piebraucu, nostājos maliņā un taisu logu vaļā, nāk tas policists, noņem saulesbrilles, un viņš – ne labdien, neko – man jautā: ”Olafs?” Es atbildu: ”Nē, Gints”. Viņš paskatās, pa labi – neviena nav, pa kreisi – neviena nav. ”Labi, tinies!”

Vai, esot aktieris, izjūti pastiprinātu sieviešu uzmanību?

Jā, ir tā, ka ierauga un sāk smīnēt, smaidīt. Tas ir patīkami un nav nekas negatīvs. Protams, ir uzmanība, un to izjūtu.

Seriālā “Viņas melo labāk” spēlē Reini, kurš attiecībā uz savu izredzēto ir ļoti neatlaidīgs. Vai arī dzīvē esi tā cīnījies par kādas sievietes uzmanību?

Droši vien, ka jā. Vīrietim ir jāiekaro sievietes uzmanība un sirds, tu par to cīnies.

Ne tik ļoti kā seriāla scenārijā, bet, manuprāt, vispār sievietēm ir gala vārds jebkurā jautājumā. Jo ir kā tajā sakāmvārdā: strīdā ar sievieti vai nu tev nav taisnība, vai taisnība ir, bet ne tev. Sievietei ir gala vārds, ja viņa gribēs būt ar tevi kopā, tad būs, ja negribēs, tad nebūs.

Kas ir trakākais, ko esi darījis sievietes dēļ?

To es neatklāšu, bet es esmu diezgan mērķtiecīgs! (Smejas.)

Sieviete nevar tā vienkārši man pateikt ”nē”. Man vajag argumentēt, kāpēc ”nē”! Jo kā tā vienkārši ”jā” vai ”nē”?! Ko es daru nepareizi? Ko man vajadzētu izdarīt, lai viņa teiktu ”jā”?

Foto: Sabīne Zvirbule/Skaties.lv

Vai tev ar savu tēlu Reini ir kas kopīgs?

Es parasti presei saku, ka jā, bet es nezinu…

Vai tu tici horoskopiem?

Ja cilvēki tam tic, es to nenosodu. No otras puses, man tas šķiet mazliet smieklīgi. Ja no rīta saņem avīzi un izlasi, ka šodien tev ir ļoti nelabvēlīga diena un nevajadzētu iet ārā no mājas, tad, izlasot šo horoskopu, tu piezvani uz darbu un pasaki, ka šodien tev vajadzēs brīvdienu, tu neiesi uz darbu, bet paliksi mājās, jo horoskopā bija tā rakstīts. Tas taču būtu muļķīgi.

Es uzskatu, ka viss ir atkarīgs no paša. Horoskops var uzlabot tavu garastāvokli. Piemēram, tu esi sieviete un tu pamosties no rīta, un tev šodien jāpiedalās skaistumkonkursā, un horoskopā tu izlasi, ka būs ļoti veiksmīga diena. Tu padomā: ”O! Jē!” Un tu dodies ar šo domu, ka uzvarēsi. Un tikai caur to, ka tu no mājas izej ar pozitīvām domām, ar tevi notiek kaut kas labs, nevis tāpēc, ka tā bija rakstīts horoskopā.

Ja tev lūgtu nosaukt vienu, nevis trīs svarīgākās īpašības sievietē, kura tā būtu?

Sievišķība. Tā sevī ietver ļoti daudz, bet, manuprāt, ir svarīgi, ka sieviete prot par sevi pastāvēt, neliek vīrietim nest savu mazo somiņu, jo sievietes rokas somiņā vajadzētu nebūt nekam tādam, kas ir nereāli smags.

Kādreiz tu skaties, ka tāds brangs vīrietis nes maza izmēra rokas somiņu, tikai tāpēc, ka kaut kur izlasījis, ka tas ir pieklājīgi. Nav runa par lieliem čemodāniem. Bet, ja es tavu teātra somiņu starpbrīdī paņemu pie sevis, jo tas esot pieklājīgi, tas ir dīvaini.

Foto: Sabīne Zvirbule/Skaties.lv

Tāpat sievišķīga ir sieviete, kura par sevi rūpējas, kura māk gatavot ēst, kurai patīk bērni. Man patīk, ka sieviete labi vada auto, ko mana dāma dara izcili.

Katrs, protams, sievišķību tulko citādāk, bet mana sieva atbilst visām sievišķības normām manā galvā.

Kādi ir trīs baušļi, kas jāievēro, esot attiecībās ar sievieti?

Jāmāk klausīties. Jābūt pieklājīgam visu mūžu, nevis tikai, kamēr tu cīnies par sievieti. Sava sieviete patiešām jāmīl.

Vai, tavuprāt, sievietes matu krāsai ir nozīme?

Skaidrs, ka humora līmenī ir pacelts jautājums par sievieti ar blondiem matiem – tā ir nevis matu krāsa, bet diagnoze. Bet manā paziņu un draugu lokā ir pietiekami daudz piemēru par blondīnē, kuras apvieno simpātiskumu un erudīciju, tāpēc es uzskatu, ka matu krāsai nav nozīmes.

Būtu muļķīgi, ka tu ieraugi sievieti ar tādas krāsas matiem, kas neatbilst taviem standartiem, un nemaz pie viņas nepieej, tā arī neuzzinot, kas viņa ir patiesībā.

Sievietes bieži vien pievelk sportisti. Vai sievietēm patīk aktieri?

Nu jā! Sportiski aktieri. (Smejas.) Es domāju, ka sievietēm vairāk patīk personība kā tāda. Manuprāt, tam viņas vairāk pievērš uzmanību.

Latviešu sievietes ir gudras, un viņas ”nešauj” tikai uz izskatu. Ja tu attaisīsi muti un ārā nāks kaut kāda pilnīgi neadekvāta štelle, viņām būs vienalga, kā tu izskaties.

Kā tev šķiet, ko sieviete meklē vīrietī?

Kādu, uz kuru var paļauties, kādu, kuram var uzticēties, to, kurš vienmēr būs blakus, kādu, ar ko var parunāt par jebkuru tēmu, un kādu, kurš ar patiesu prieku ies līdz iepirkties. (Smejas)

Vai tā ir taisnība, ka aktierim jābūt pašpārliecinātam?

Kaut kādā mērā, jā. Nevar visu laiku būt zems pašvērtējums. Tev jābūt paškritikai, pašvērtējumam, bet arī pašpārliecinātībai par to ko tu dari, nevis iet ar domu, nu cerams, ka man sanāks, bet iet ar domu, ka sanāks un ja nesanāk, tad nākamreiz darīt tā, lai sanāk.

Vai vecuma starpībai attiecībās ir nozīme?

Ja, piemēram, divi cilvēki satiekas, un viņiem sakrīt intereses, viņiem ir interesanti, viņi dara kaut ko kopā, bet viņiem ir 10 gadu starpība. Un pēkšņi tas ir šķērslis. Tad tas ir stulbi. Nav runa par to, ja tev ir 10 un man ir 20, tas ir cits jautājums.

Bet ja sieviete ir vecāka?

Arī otrādi! Nav runa par to, ja jums sakrīt intereses, ja jūs viens otru spējat piepildīt visos jautājumos, tas pilnībā nav būtiski. Iedomājies, tev cilvēks nenormāli patīk, viss viņā apmierina, tu esi gatava ar viņu precēties, dibināt ģimeni, pavadīt visu mūžu kopā, bet diemžēl viņš ir gadu par tevi jaunāks. ”Nu sorry, vecīt, es meklēšu nākamo. Tu 100%, 99% atbilsti maniem standartiem, bet piedod, ja tu būtu piedzimis vienā gadā ar mani, viss būtu izcili.”

Foto: Gints Andžāns intervijā TV6 jūlija meitenei

Ir cilvēki, kuriem nepatīk iet uz randiņiem. Kā ir ar tevi?

O! Man patīk, es eju joprojām. Mēs ar sievu uz randiņiem ejam visu laiku. Kāpēc to pārtraukt? Tas nav nekāds iesildīšanās periods. Tas ir foršs laiks, ko jūs pavadāt divatā.

Bet vai esi randiņā devies uz teātri?

Jā! Ar savu sievu uz citu teātri. (Smejas)

Kā ar mājas pienākumiem? Mājas tīrīšana, ēst gatavošana, tas ir kas tāds, ko darāt kopā?

Mēs to darām vai nu kopā vai dalīti, bet tas nav nekas tāds. Nav tā, ka mētājas dvielis, bet es viņu nepacelšu, jo tā nav mana atbildība.

Vienīgais, ko es neesmu iemācījies, ir palaist veļas mašīnu. Es nezinu, kas tur jāspiež! Nav problēmu to visu salikt kopā izmazgāt un izkarināt, izgludināt, bet, kā to visu ieslēgt, es nezinu.

Noraksturo perfektu randiņu sievietei!

Perfekts randiņš sievieti varētu būt tāds, kur katru nākamo soli viņa negaida. Respektīvi, tas var būt pat kino vai restorāns. Bet nozīmīgi ir tas, ka tu viņu pārsteidz, lai randiņš nav standarts.

Randiņš ir ideāls, kad viņai viss patika, bet neko no tā viņa negaidīja. Man šķiet, ka sieviete gaida, ka vīrietis viņu pārsteigs.

Mēs visu laiku runājam par to, kā vīrietim pārsteigt sievieti, bet kā sieviete varētu pārsteigt vīrieti?

Sieviete vienmēr jebkurā situācijā var pārsteigt vīrieti, ja viņa ir kaila.

Tik vienkārši?

Jā! Jebkuru strīdu sieviete var uzvarēt, ja viņa ir kaila. Nav iespējams strīdēties ar kailu sievieti. Tu nevari vienkārši padomāt. (Smejas) Tev momentā nobloķē visu, ko un kā tu gribēji teikt. Un viss – tu esi zaudējis.

Foto: Sabīne Zvirbule/Skaties.lv

Atgriežoties pie tavas profesijas, kā tiek izlemts, kādu tēlu tu spēlēsi? Vai taisnība, ka aktierus izvēlas pēc tā, kāds viņš ir cilvēks?

Ne vienmēr, bet tas ir atkarīgs no režisora. Lielākā daļa režisoru vismaz pirms viņi sastāda lomu sarakstu, kurš aktieris ko spēlēs, pirms tam iet uz citām izrādām, skatās, kā aktieris spēlē vairākas lomas, un, protams, viņi piemeklē. Sēž un domā – manā izrādē šis aktieris būtu izcils šajā lomā. Bieži vien tas sakrīt.

Aleksandrs Morfovs strādā šādi – ir saraksts ar lomām, un mēģinājuma procesā viņš saprot, piemēram, ka šitos džekus vajag samainīt, šitā meitene labāk der tur. Mēģinājuma procesā viņš meklē, skatās, kamēr atrod ideālo kombināciju.

Un kādi parasti ir tavi tēli, vai viņiem ir kas kopīgs?

Nē, tēli ir dažādi. (Nopietni atbild) Man ir paveicies, ka nespēlēju vienu un to pašu.