Vai nojaušat, kādi milzīgi un biedējoši nezvēri mīt ūdens dzīlēs? Bezbailīgais ūdens ekologs Zebs Hogans ir gatavs apceļot visu pasauli, lai iepazītos ar pašiem briesmīgākajiem ūdens iemītniekiem un tos parādītu arī skatītājiem raidījumā ”Peldošie nezvēri” no 23. jūlija svētdienu vakaros TV6.

Šis nav raidījums par nezvēru medībām – liela daļa šo biedējošo milzeņu ir apdraudēti, un Zeba Hogana (Zeb Hogan) mērķis ir tos atrast, iepazīt un pasargāt no bājāejas.

Visā pasaulē saldūdens ekosistēma palīdz izdzīvot desmitiem tūkstošu unikālu radījumu un miljoniem cilvēku. Veidojot raidījumu ”Peldošie nezvēri”, Hogans ceļo uz vietām, kur šī ekosistēma un zivis ir visapdraudētākās. Pirmajā raidījumā viņš dosies uz Austrāliju, kur sausajā periodā viss izžūst, atstājot ūdens iemītniekus bezpalīdzīgus ūdens peļķēs.

Raidījuma vadītājs Zebs Hogans Arizonas universitātē ieguvis bakalaura grādu ekoloģijā un evolucionārajā bioloģijā, Taizemē studējis vides risku novērtēšanu. Atgriezies ASV, Hogans ieguva doktora grādu ekoloģijā Kalifornijas universitātē. Šobrīd viņš sadarbojas ar vairākām universitātēm un fondiem, lai pētītu un aizsargātu pasaules lielākās saldūdens zivis.

Tāpat Hogans iesaistās dažādos projektos, lai pasargātu zemūdens milžus no izķeršanas un bojāejas. Piemēram, viens no pēdējiem viņa projektiem ir ekotūrisma attīstīšana Mongolijā, kur mīt milzu laši. Hogans šeit attīsta sistēmu, lai entuziastiskie makšķernieki milzeņus pēc noķeršanas palaistu atpakaļ ūdenī. Viņš ir pārliecināts, ka attieksmes maiņa, investīcijas un izpēte spēs glābt gan zivis, gan zvejnieku kopienas.

Lai cik labi un skaisti nebūtu raidījuma vadītāja nodomi, brīdinām – raidījumā sastapsim patiesi milzīgus un arī šaušalīgus un biedējušus zemūdens nezvērus. Skaties ”Zemūdens nezvērus” TV6 no 23.jūlija svētdienās plkst. 18:00!