Leģendārā britu daudzsēriju animācijas filma ”Tomass un draugi” priecē mazos skatītājus jau kopš 1984. gada. Šo 37 gadu laikā pie skatītājiem ir nonākušas 589 sērijas un ar šo animācijas daudzsēriju filmu ir uzaugušas vairākas paaudzes.

Animācijas filmas veidotāji ir Brits Alkrofts, Filips D Fērls un Ross Hastings. Animācijas daudzsēriju filma ir bijusi divreiz nominēta prestižajai BAFTA TV balvai – 1985. un 1987. gadā – kategorijā ”Labākā animācijas filma”.

”Tomass un draugi” gadu gaitā iemīļota daudzsēriju animācijas filma bērniem, kuras autors ir Brits Alkrofts. Animācijas filma ir balstīta britu bērnu grāmatā ”Dzelzceļa sērija”.

Animācijas filma stāsta par vilcieniņa Tomasa piedzīvojumiem kopā ar draugiem Edvardu, Henriju, Gordonu, Džeimsu, Pērsiju un citiem uz izdomātās Sodoras salas.

Tomass parasti iekuļas dažādās nepatikšanās, veicot dažādus darbus, kurus viņam ir atstājuši lielāki braucamrīki, un vienmēr cenšas būt noderīgs ikvienam.

Skaties daudzsēriju animācijas filmu ”Tomass un draugi” TV3 Mini no 25. novembra katru darba dienu plkst. 08.15 un 19.45.