Naivā, bet labsirdīgā Muižnieku ģimenes miesassarga Makša atveidotājs Armands Berģis staltā auguma dēļ reiz ierauts modes pasaulē, tomēr šo ceļu nav turpinājis. Viņa aicinājums bijis teātris, vēl interesantāk – viņš aktiera gaitas sācis kā leļļu teātra aktieris. Sarunā ar portālu Skaties.lv Armands atzīst, ka viņam par visu svarīgāk ir arvien pilveidoties profesionāli, un filmēšanās seriālā ”Svešā seja” ir viens no pieredzes iegūšanas veidiem.

Seriālā ”Svešā seja” aktieris Armands Berģis nonācis caur citu TV3 seriālu – ”Ēnu spēlēm,” kur viņš filmējies kādā epizodē.

”Nofilmējos vienā epizodē, un, šķiet, laikam pārsteidzu ar savu profesionālo darbību un varbūt arī ar citu Dieva dotu talantu. Bija zvans, un nācās izlemt, ko darīt,” par to, kā ar režisores Intas Gorodeckas gādību nokļuvis seriāla ”Svešā seja” aktieru ansamblī, sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Armands.

Seriālā Armands spēlē attālu Muižnieku ģimenes radinieku Maksi. Plastiskās ķirurģijas klīnikā viņš oficiāli pilda sanitāra pienākumus, bet galvenokārt strādā par ģimenes galvas Henrija miesassargu un izpalīgu biznesa netīrajās lietās. Pēc rakstura ir drosmīgs, draudzīgs, laipns, bet diemžēl ne pārāk gudrs. Viņš ir neveikls un savas neattapības dēļ regulāri iekuļas nepatikšanās. Viņa lielākais mīnuss – naivitāte, it īpaši attiecībā uz sievietēm.

Armands no sevis tēlam ”iedevis” pozitīvismu un ”visas īpašības, kas ir pozitīvisma folderītī”.

Ar filmēšanos TV seriālos aktieris savu dzīvi nav plānojis saistīt.

Armand Berģis

Armands Berģis
Aktieris

Es redzu, ka filmēšanās seriālā prasa ļoti lielu laiku un lielu enerģijas resursu. Šī man ir pirmā lielāka filmēšanās pieredze, ko es ļoti novērtēju. Man galvenais ir profesionāli attīstīties, un šis ir viens no pieredzes iegūšanas elementiem.

Arī kā frīlansers es mēģinu sadalīt, lai ir kur nopelnīt naudu, kā arī darbību pakārtot mākslinieciskai izpausmei – teātrim, mākslas kino. Jo skaidrs, ka tikai ar mākslas projektiem nevar izdzīvot,” spriež aktieris.

Pirms vairāk nekā desmit gadiem Armands Berģis Latvijas Kultūras akadēmijā absolvēja leļļu teātra kursu. Gadu pastrādāja Latvijas Leļļu teātrī, vēlāk sekoja ilgu gadu darbs radošajā apvienībā ”UMKA.lv”. Šobrīd Armands ir ”brīvaktieris” – pats izvēlas projektus, kuros iesaistīties.

”Ir jāiet uz priekšu, jāmeklē jauni adrenalīni, jauni izaicinājumi un lai man ir interesanti,” pauž ”Svešās sejas” Makša atveidotājs.

Viens no dzīves neparastākajiem notikumiem saistāms ar modes pasauli, kurā Armands pirms vairāk nekā desmit gadiem nokļuvis pavisam nejauši, jo ar šo jomu nebija plānojis saistīt nākotni. Armandā potenciālu pamanījis Nils Raumanis – modeļu aģentūras ”Dandy” vadītājs, kurš pašos pirmsākumos cilvēkus uzrunāja uz ielas. Uzrunāts arī Armands. Sākotnēji projekti bijuši tepat, Latvijā, līdz piedāvāts piedalīties ”Christian Dior” modes skatē.

”Aizbraucu, bet laikam mati nebija pietiekoši gari. Aizsūtīja atpakaļ. Tad pēc pusgada paņēma. Bija forši,” ar smaidu atceras aktieris.

Tomēr modeļa karjeru viņš nav turpinājis. ”Nesajutu sevi tajā formātā,” Skaties.lv atzīst vīrietis.

Multiplikāciju filmu skatītājiem noteikti pazīstama šķiet Armanda balss.

”Es ierunāju ”multenes”. Man patīk pieaugušajiem domātās – ”Simpsoni”, ”Dienvidparks” un tāda veida, kas ir negantākas un kategoriskākas, kur nav pārlieku banalitātes, kas ir pārdomas raisošas. Bet visbiežāk mani aicina parunāt cūciņas Pepas balsīs,” atzīst Armands.

Tikmēr uz teātra skatuves Armands Berģis redzams Andra Kalnozola sarakstītā un iestudētā izrādē ”Aizvakar vienmēr” Ģertrūdes ielas teātrī.

Video: Armands Berģis un Dārta Daneviča  seriālā “Svešā seja”