Jaunais gads TV3 sākas ar galvu reibinošiem piedzīvojumiem – dzīvo līdzi šova ”Skrējiens pāri pasaulei” dalībniekiem aizraujošā sacensībā!

Ātrākais un vienkāršākais veids, kā tikt no vienas pasaules malu uz otru, mūsdienās ir lidojumi, taču neviens nav aizmirsis arī citus pārvietošanās veidus. Šova ”Skrējiens pāri pasaulei” dalībniekiem ir neparasts uzdevums – viņiem jātiek no Londonas līdz Singapūrai, neizmantojot lidojumus. Singapūra atrodas divpadsmit stundu lidojumā no Londonas un ir tālākā pilsēta, uz kuru iespējams nokļūt pa sauszemi.

Pieci britu pāri mēģinās noskaidrot – vai iespējams, neveicot nevienu lidojumu, no Singapūrā no Londonas nonākt par lidmašīnas biļetes cenu? Kurš galā nonāks pirmais, to gaida kārdinoša balva – 20 tūkstoši mārciņu.

Dalībniekus no uzvaras šķir vairāk kā 19 tūkstoši kilometru, 2 kontinenti, 21 valsts, 4 jūras, kas prasīs apmēram 50 dienas ceļā. 50 aizraujošas, emocionālas, sirsnīgas un priecīgas jaunu atklājumu, piedzīvojumu, strīdu pilnas dienas. 50 dienas, kurās iepazīt savu ceļabiedru, sevi, pasauli un tās iedzīvotājus.

Dalībnieki ceļā dodas bez mūsdienu tehnoloģijām – viedtālruņiem un maksājumu kartēm. Tā vietā viņiem ir pasaules karte un katram skaidra nauda – 1300 mārciņu, kas ir apmēram 25 mārciņu dienā – pārtikai, transportam un nakšņošanai. Sacensības sākas nulles meridiānā Griničā, un ceļā dalībniekiem jāatzīmējas piecos punktos – katrā punktā viņi uzzina nākamo.

Dalībnieku ceļošanas pieredze ir ļoti atšķirīgas. Ceļā dodas labākās draudzenes labākajos gados – Sū un Klēra, kuras divdesmit gadu vecumā bez modernajām tehnoloģijām un ar ierobežotu budžetu apceļojušas Eiropu, tāpēc jūtas pārliecinātas, ka tiks galā arī šoreiz. Tēvs Darans un dēls Alekss paļaujas uz tēvu, kurš ir daudz ceļojis, taču Aleksam ir tikai 20 gadu, un viņš ir pieradis dzīvot komfortā.

Draudzenes ar 30 gadu stāžu – Šamīma un Natalī ir atšķirīgas. Šamīma ir apceļojusi daudz valstis, kamēr Natalī nekad nav metusies nezināmajā. Vīrs un sieva Džinda un Bindu kopā ir jau 30 gadus, viņi piedzīvojuši kāpumus un kritumus, visas iespējamās krīzes un pat bankrotu – ja viņu attiecības ir izturējušas šo pieredzi, tad izturēs jebko. Labākie draugi un biznesa partneri Džošs un Fēlikss ir kopā daudz ceļojuši, tāpēc gatavi jebkādiem izaicinājumiem un piedzīvojumiem.

Ko izvēlēsies dalībnieki, lai uzvarētu? Komfortu un ātrumu, bet lielākus tēriņus? Vai arī virzīsies lēnāk, taču taupot līdzekļus? Vai paļausies uz svešinieku labvēlību, vai mēģinās pa ceļam nopelnīt, vai arī mēģinās tikt ar visu galā paši? Ko izmantos un liks lietā – risku, izdomu, nekaunību vai šarmu?

Uzzini to šovā ”Skrējiens pāri pasaulei” no 4. janvāra pirmdienu vakaros plkst. 21:40 TV3!