Pirmdiena, 18. oktobris

Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

zinātniskais institūts BIOR

"Bez Tabu" piedalās Covid-19 paraugu ņemšanas un testēšanas procesā

"Bez Tabu" piedalās Covid-19 paraugu ņemšanas un testēšanas procesā 2

Kā notiek Covid-19 paraugu ņemšana un testēšana, nostāsti ir dažādi. Klīst arī baumas un mīti. Vieni šausminās, ka neko briesmīgāku neesot piedzīvojuši, sajūta esot tāda, it kā kāds urķētos pa smadzenēm, citi apgalvo, ka nieks vien bijis. Lai pārliecinātos, kā tas notiek, “Bez Tabu” piedalās institūta “Bior” paraugu ņemšanas un testēšanas procesā.

Zvejniekiem radīto zaudējumu mazināšanai pieļauj limitētas roņu medības

Zvejniekiem radīto zaudējumu mazināšanai pieļauj limitētas roņu medības

Piekrastes zvejnieku aroda aizsardzības interesēs teorētiski būtu pieļaujamas arī roņu medības. Tie nereti sabojā tīklus, kā arī plicina pašus zivju resursus. Šis ir viens no variantiem, kuru piedāvā zinātniskā institūta “BIOR” pētnieki. Vienlaikus pieļauti arī citi varianti, piemēram, dzīvnieku atbaidīšana.

"Ārsts teica, ka šovakar nebrauks!" Bērnam kaklā iesprūst asaka, to izņem tikai nākamajā dienā

"Ārsts teica, ka šovakar nebrauks!" Bērnam kaklā iesprūst asaka, to izņem tikai nākamajā dienā 13

Pašu sarūpēta, vēlāk pagatavota zivtiņa – izklausās laba ideja vakariņām, vai ne? Tā domājis arī Māris, taču vienai no abām 10 gadus vecajām dvīņu meitiņām Annai kaklā iesprūdusi asaka. Izmēģinātas visas internetā atrodamās tautas metodes, bet bez panākumiem. Pazīstama daktere ieteikusi doties uz Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu, tikai Māris pat iedomāties nevarēja, ka bērns no svešķermeņa tiks atbrīvots vien nākamajā dienā. 

Šogad upēs un ezeros laidīs 14 miljonus zivju mazuļu

Šogad upēs un ezeros laidīs 14 miljonus zivju mazuļu

Šopavasar Latvijas upēs un ezeros ielaidīs 14 miljonus zivju mazuļu, lai tādējādi sekmētu zivju resursu atjaunošanu. Tas varētu notikt aprīļa beigās, jo pagaidām temperatūra ūdenstilpēs nav pietiekami augsta, lai zivsaimniecībās audzētās zivis tajā varētu izdzīvot. Kā notiek zivju audzēšana un cik šogad izmaksās mazuļu laišana dabīgajās ūdenstilpēs?