Otrdiena, 7. decembris

Antonija, Anta, Dzirkstīte

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Zemkopības ministrija

Talsu pusē atjaunots vairāk nekā 70 gadu vecs mežabrāļu bunkurs

Talsu pusē atjaunots vairāk nekā 70 gadu vecs mežabrāļu bunkurs 3

Šodien, 6. augustā, Talsu pusē Vandzenes mežos atklāts atjaunotais mežabrāļu bunkurs. Tajā pirms vairāk nekā 70 gadiem mitinājās Pētera Čevera grupa. Viņi bija vieni no pēdējiem nacionālajiem partizāniem Kurzemes pusē. Plānots, ka atjaunotais bunkurs kalpos ne tikai kā piemiņas vieta, bet arī izglītojošos nolūkos, stāsta TV3 Ziņas.

Soctīklos rezonē "Dzīvnieku brīvības" apgalvojumi par ZM darbošanos zvēraudzētāju interesēs; Gerhards oponē un norāda uz "nulle toleranci" pret labturības pārkāpējiem

Soctīklos rezonē "Dzīvnieku brīvības" apgalvojumi par ZM darbošanos zvēraudzētāju interesēs; Gerhards oponē un norāda uz "nulle toleranci" pret labturības pārkāpējiem 3

Sociālajos tīklos rezonansi izraisījis biedrības “Dzīvnieku brīvības” apgalvojums par Zemkopības ministrijas (ZM) darbošanos pret sabiedrības interesēm, piesedzot zvēraudzētājus, kamēr zemkopības ministrs to strikti atspēko – Zemkopības ministrijai (ZM) esot nulles tolerance pret dzīvnieku labturības prasību pārkāpējiem.

Latvijā pirmo reizi atklāta putnu gripa; Zemkopības ministrija plāno ieviest stingrākas mājputnu turēšanas prasības

Latvijā pirmo reizi atklāta putnu gripa; Zemkopības ministrija plāno ieviest stingrākas mājputnu turēšanas prasības 3

Latvijā pirmo reizi atklāta putnu gripa. Tā konstatēta diviem mirušiem gulbjiem. Pārtikas veterinārais dienests (PVD) brīdina, – šis gripas paveids ir īpaši lipīgs un putniem nāvējošs. Pieaugot slimības izplatības draudiem, Zemkopības ministrija ceturtdien plāno apstiprināt stingrākas biodrošības prasības mājputnu novietnēm.

Piedāvā ierobežot NĪN celšanu mazajām lauksaimniecības zemēm

Piedāvā ierobežot NĪN celšanu mazajām lauksaimniecības zemēm 5

Lai pasargātu mazo lauksaimnieku sirdsmieru un ļautu vismaz daļēji plānot nodokļos maksājamās summas, Zemkopības ministrija rosina noteikt, ka līdz 2027. gadam nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN) lauksaimniecības platībām līdz trim hektāriem netiek celts vairāk kā par 10% gadā. Finanšu ministrijā ieceri šobrīd būtu gatavi atbalstīt daļēji.

VMD vajag gandrīz 12 miljonu eiro papildu finansējumu meža ugunsdzēsībai turpmākajos trīs gados

VMD vajag gandrīz 12 miljonu eiro papildu finansējumu meža ugunsdzēsībai turpmākajos trīs gados 1

Valsts meža dienestā (VMD) meža ugunsdrošības uzraudzības un ugunsdzēsības funkcijas nodrošināšanai nākamgad nepieciešams papildu 3,581 miljonu eiro, aiznākamgad – 3,93 miljonu eiro, bet 2023.gadā – 4,48 miljonu eiro finansējums, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) informatīvais ziņojums par situāciju VMD ugunsdzēsības jomā, ko nākamnedēļ skatīs valdība.

Apņemas panākt vairāk pašmāju produktu veikalu plauktos

Apņemas panākt vairāk pašmāju produktu veikalu plauktos

Latvijas lauksaimnieki ar Latvijas veikalniekiem vienojušies lielāku uzmanību veltīt tam, lai veikalu plauktos vairāk būtu pašmāju ogu, augļu un dārzeņu. Tas apstiprināts īpašā sadarbības memorandā, ko pirmdien, 6. jūlijā, parakstīja nozares pārstāvji. Pircēju reakcija uz šo gan lielā mērā būs atkarīga no produktu cenas.

Zemeņu audzētājiem visā Latvijā akūti trūkst ogu lasītāju

Zemeņu audzētājiem visā Latvijā akūti trūkst ogu lasītāju 140

Zemeņu audzētāji visā Latvijā steidzami aicina atsaukties cilvēkus, kuri būtu gatavi piedalīties ogu novākšanā. Akūti trūkst darbaroku. Ja ogas vai augļi sapūs uz lauka, tas zemniekiem nozīmēs ne tikai tūlītējus zaudējumus, bet arī grūtības sagatavoties jaunajai sezonai.

Ministrijas sola uzlabot valsts meliorācijas sistēmu

Ministrijas sola uzlabot valsts meliorācijas sistēmu 2

Latvijā gadiem ilgi nav sakārtota meliorācijas sistēmu apkopes joma, secina Valsts kontrole. Tas rada ne tikai zaudējumus valstij un lauksaimniekiem, bet arī apdraud vidi. Kontroles revīzija nodota Zemkopības un vides ministrijām, kas sola veikt uzlabojumus.

Lielās valsts kapitālsabiedrības iecerēts pārvaldīt centralizēti; ministrijas nav mierā, ka no rokām jāizlaiž vērtīgie aktīvi

Lielās valsts kapitālsabiedrības iecerēts pārvaldīt centralizēti; ministrijas nav mierā, ka no rokām jāizlaiž vērtīgie aktīvi

Lai  izbeigtu ministriju interešu konfliktu, kad tās vienlaikus sēž uz diviem krēsliem –  ir nozares politikas veidotāji un vienlaikus īpašnieka pārstāvji valsts uzņēmumos, iecerēta pakāpeniska kapitālsabiedrību centralizēta pārvaldība. Pirmo deviņu uzņēmumu vidū ir arī ”Latvijas valsts meži”. Zemkopības ministrija nav mierā, ka ir jāizlaiž no rokām vērtīgie aktīvi.

Zemkopības ministrija sāk pārbaudi par iespējamu "Latvijas valsts mežu" labvēlību vienam uzņēmumam

Zemkopības ministrija sāk pārbaudi par iespējamu "Latvijas valsts mežu" labvēlību vienam uzņēmumam 14

Pirms nedēļas “Nekā Personīga” vēstīja, ka aptuveni trīs gadus Latvijas valsts mežos iegūtā papīrmalka pieejam vietējiem ražotājiem un Ulda Mierkalna “Patas” grupas uzņēmumiem. Tie pie papīrmalkas tiek apejot konkurentus un koksni eksportē. “Nekā Personīga” šonedēļ turpināja šķetināt tehniskās koksnes iepirkumus, iegūstot jaunus pierādījumus šai shēmai.