Otrdiena, 28. septembris

Sergejs, Svetlana, Lana

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Zeme

"Ļaunākajā murgā to nevarēju iedomāties!" Līvānos māja uz svešas zemes, nomas maksa par lielu periodu uzsit asinis

"Ļaunākajā murgā to nevarēju iedomāties!" Līvānos māja uz svešas zemes, nomas maksa par lielu periodu uzsit asinis 15

Tālajā 1983. gadā Daina ar vīru iegādājās īpašumu – māju – Līvānos, kur mierīgi dzīvoja daudzus gadus, kopa mājai piegulošo teritoriju un iekārtoja namu pēc saviem ieskatiem. Pēc daudziem gadiem uzrodas zemes, uz kuras atrodas māja, saimniece, sagādājot Dainai ļoti nepatīkamu pārsteigumu – pieprasa maksāt krietnu naudas summu par zemes nomu par vairākiem gadiem pagātnē un turpinās uzstāt nomāt zemi nākotnē.

"Nozaga zemi un jūtas kā karaļi!" 20 (!) gadu Rīgas pašvaldība nevarīga pret patvaļu Pārdaugavā

"Nozaga zemi un jūtas kā karaļi!" 20 (!) gadu Rīgas pašvaldība nevarīga pret patvaļu Pārdaugavā 8

Vairāk nekā 20 gadu ilgst strīds starp divu namu Rīgā, Kuldīgas ielā, iedzīvotājiem. Kuldīgas ielas 41 A daudzdzīvokļu mājas dzīvokļu īpašnieki vaino kaimiņus no blakus nama (Kuldīgas ielas 41) prāvas teritorijas zādzībā, norobežōšanā. 41 A nama iedzīvotāji vairāk nekā 400 kvadrātmetru  teritoriju jau sen kā privatizējuši, bezjēdzīgi maksā par to nodokli, jo jau pāris desmitgažu to nevar lietot. Lai gan dokumentācija skaidri vēsta, ka zeme pieder 41 A nama iedzīvotājiem un vairākas iestādes, tai skaitā Rīgas domes vadība, konstatējušas kaimiņu patvaļu, Būvvalde gadiem ilgi ir nevarīga vērsties pret žoga izbūvētājiem.

"Papē mēs, latvieši, jūtamies kā Lietuvā!" Kad Latvijas piejūras daļa atdota Lietuvai? Tautieši neizpratnē

"Papē mēs, latvieši, jūtamies kā Lietuvā!" Kad Latvijas piejūras daļa atdota Lietuvai? Tautieši neizpratnē 3

Kurzemes galējo dienvidrietumu apkaimēs pie Lietuvas robežas novērojama lietuviešu “invāzija”, kā to sauc Latvijas iedzīvotāji. Kamēr tautieši, nesaskatot pastāvīgas dzīves perspektīvas, pārdod savus īpašumus, lietuvieši tos labprāt iegādājas un izmanto laiskai atpūtai gada siltajos mēnešos. Lietuvieši jo īpaši iecienījuši Papes dabas parka teritoriju pie jūras.

NASA satelīti atraduši "superzemes" planētu

NASA satelīti atraduši "superzemes" planētu 4

Kosmosa pētnieki nākuši klajā ar paziņojumu, ka NASA teleskopa acs fiksējusi, iespējams, apdzīvojamu, Zemei līdzīgu planētu, kas jau nodēvēta par “superzemi”.

Irbenē uzstāda antenas, kas ļaus ielūkoties Visuma dzīlēs

Irbenē uzstāda antenas, kas ļaus ielūkoties Visuma dzīlēs

Izzināt neatklātos Visuma noslēpumus, novērot Saules uzliesmojumus un pētīt norises Zemes atmosfērā – šādus uzdevumus jau pavisam drīz sāks pildīt inovatīvā antenu stacija, kuras izbūve sākusies Ventspils novada Irbenē.

Ideja brīvdienām: klimata pārmaiņas Latvijas dabas muzeja ģimenes dienā

Ideja brīvdienām: klimata pārmaiņas Latvijas dabas muzeja ģimenes dienā

Ekstrēmi laikapstākļi un dažādas izmaiņas ūdenstilpēs, piemēram, to aizaugšana, – klimata pārmaiņas ietekmē mūs visus, taču daudziem ir jautājums, kā tieši tas notiek. Atbildes varēs noskaidrot Latvijas Dabas muzeja sarīkotā klimata pārmaiņām veltītā ģimenes sestdienā.