Pirmdiena, 27. septembris

Ādolfs, Ilgonis

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Zane Brikmane

Applaucēšanās, apēsta sadzīves ķīmija un norītas baterijas - mediķi satraukti, ka mazi bērni gūst daudz sadzīves traumu

Applaucēšanās, apēsta sadzīves ķīmija un norītas baterijas - mediķi satraukti, ka mazi bērni gūst daudz sadzīves traumu

“Acīmredzot vecāki ir nedaudz piekusuši no svētkiem, grib atpūsties, un īpaši mazi bērni ir savā vaļā, jo vairāki bērniņi pēc svētkiem nonāca slimnīcā ar diezgan tipiskām mājas un sadzīves traumām,” tā novērojuši Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi. Tomēr kopumā šīs Jaungada brīvdienas atbildīgie dienesti raksturo kā salīdzinoši mierīgas.

Rīgā atklāts pirmais no 15 biznesa inkubatoriem

Rīgā atklāts pirmais no 15 biznesa inkubatoriem

Šodien svinīgi atklāts Rīgā esošais radošo industriju biznesa inkubators. Tas ir pirmais no 15 valsts finansētajiem biznesa inkubatoriem  Latvijā. To mērķis ir palīdzēt jaunajiem uzņēmējiem spert pirmos soļus biznesā.

FOTO un VIDEO: pirmizrādi piedzīvojusi pirmā latviešu seksa komēdija

FOTO un VIDEO: pirmizrādi piedzīvojusi pirmā latviešu seksa komēdija

Pirmizrādi uz lielajiem ekrāniem vakar vakarā piedzīvoja pirmā latviešu seksa komēdija ”Svingeri”. Viens no filmā redzamajiem aktieriem Ģirts Ķesteris par komēdiju saka – tā esot Ziemassvētkos skatāma ģimenes filma pieaugušajiem. Turklāt, pašiem filmas aktieriem vakardienas pirmizrāde bija pirmā iespēja redzēt, kā izdevies kinoprojekts, kas daudziem bijis liels izaicinājums.

VIDEO: vai klases huligānu priekšā pieaugušie ir pilnīgi bezspēcīgi?

VIDEO: vai klases huligānu priekšā pieaugušie ir pilnīgi bezspēcīgi?

Sabiedriskās domas aptaujās, jautāti par izglītību, cilvēki uztraucas par kārtības un disciplīnas trūkumu skolās, jo teju katrā klasē ir pa kādam, kurš traucē mācībām un kuram vai kurai ir pamatīgas problēmas ar uzvedību. Problēma ir tik samilzusi, ka nupat darbu sācis pat īpašs krīžu konsultāciju centrs.

LU studentu biznesa inkubatorā - ideju rekordu gads

LU studentu biznesa inkubatorā - ideju rekordu gads

Krēsli no plastmasas pudelēm, sildošie dvieļi sportistiem, šausmu literatūras izdošana, ūsu vasks un elektriski apsildāms apģērbs – šīs ir tikai dažas no jauniešu biznesa iecerēm, kas gada garumā tiks attīstītas studentu biznesa inkubatorā.

Pusnaktī sāksies 98 kilometru gājiens par godu Latvijai

Pusnaktī sāksies 98 kilometru gājiens par godu Latvijai

Pusnaktī Piņķos tiks dots starts piektajam patriotiskajam 18 stundu ilgam izturības gājienam par godu Latvijai. Tā dalībnieki kājām pa dažādu segumu ceļiem, meža takām un kādreizējiem ierakumiem veiks tikpat daudz kilometru, cik šogad aprit Latvijai, tātad 98 kilometrus.

Patriotu nedēļa: stāsts par maiznieku, kurš Latviju dēvē par "lolojamu kukulīti, kura veidošanā jāiesaistās ikvienam"

Patriotu nedēļa: stāsts par maiznieku, kurš Latviju dēvē par "lolojamu kukulīti, kura veidošanā jāiesaistās ikvienam" 5

Ja Latviju salīdzinātu ar maizes klaipu, tas būtu ļoti spēcīgs un lolojams kukulītis, kura veidošanā jāiesaistās ikvienam. Šādi par savu valsti intervijā LNT stāsta maiznieks Edgars Dibovs. Viņš šo arodu, kā pats saka – no nulles apguvis pie meistariem, un kopā ar vēl divām māsām kuplajā dzimtā ir maiznieku aroda aizsācēji. Viņi Salaspilī jau gadiem rūpējas, lai jau agri no rīta veikalu plauktos nonāktu spēcinoša un aromātiska rudzu maize. Edgars Dibovs uzskata sevi par īstu Latvijas patriotu, un, cepot maizi, apliecina savu mīlestību pret valsti un tās iedzīvotājiem.

Invalīdi spiesti strādāt nelegāli, jo nevar atļauties samaksāt valstij minimālo nodokli

Invalīdi spiesti strādāt nelegāli, jo nevar atļauties samaksāt valstij minimālo nodokli 3

Absurdā situācijā jau ilgstoši atrodas cilvēki ar smagu invaliditāti, kuri, par spīti veselības problēmām, vēlas būt noderīgi sabiedrībai un piepelnīties, piemēram, ar rokdarbiem. Lai šie cilvēki varētu savus darinājumus pārdot legāli, viņiem jābūt saimnieciskās darbības veicējiem, bet daudziem finansiāli neizpildāma ir prasība maksāt valstij minimālo nodokli – 50 eiro gadā, kas ir spēkā jau divus gadus.

VIDEO: šogad salocīti gandrīz 10 kilometri patriotisko lentīšu

VIDEO: šogad salocīti gandrīz 10 kilometri patriotisko lentīšu 1

Turpinot savulaik LNT aizsākto tradīciju – valsts svētkus gaidot, pie apģērba nēsāt sarkanbaltsarkano lentīti, šogad četrās dienās salocīti jau gandrīz 10 kilometri Aizsardzības ministrijas sarūpēto lentīšu. Rīgā patriotisko lentīšu locīšana notiek Kara muzejā, un pirmie interesenti bija pieteikušies muzejā jau augustā.

Kurpnieks, kurš 20 gadus rokām darina ādas apavus, dalās redzējumā par valsti un savu darbu

Kurpnieks, kurš 20 gadus rokām darina ādas apavus, dalās redzējumā par valsti un savu darbu 2

Apavu meistara Raimonda Burakēviča mazā valsts ir viņa turpat 20 gadus vadītā darbnīca un kurpju ražotne Elegants. Ar diendienā tur dzirdamo slīpmašīnas dunoņu, gaisā virmojošo līmes un ādas aromātu sajaukumu viņš ir saradis jau kopš bērnības, kad pie uzņēmuma vadības grožiem vēl bija viņa tēvs Ivars, kurš uzņēmumā saimniekoja gandrīz kopš pašiem Eleganta pirmsākumiem pagājušā gadsimta 60. gadu beigās un pie dēla strādā vēl šobaltdien.

Festivāla Staro Rīga laikā varēs virtuāli aptriept Rīgas pils torņa fasādi

Festivāla Staro Rīga laikā varēs virtuāli aptriept Rīgas pils torņa fasādi

Virtuāli apgleznota Rīgas pils torņa fasāde, skatītāju veidots saullēkts uz Pulvertorņa sienas un Sv.Pēterbaznīca, kuru rotā latvju rakstu zīmes – tāds četru dienu garumā solās būt šā gada gaismas festivāls Staro Rīga. Šis kultūras notikums pārliecinoši ļauj Rīgai mirdzēt starptautisko festivālu kartē un atvilināt uz Latvijas galvaspilsētu māksliniekus pat ļoti tālām valstīm.