Ceturtdiena, 2. decembris

Meta, Sniedze

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Veselības sistēma

Gads, kura varēja nebūt. Austris pēc aknu transplantācijas jūtas arvien labāk un izsaka paldies visiem ziedotājiem

Gads, kura varēja nebūt. Austris pēc aknu transplantācijas jūtas arvien labāk un izsaka paldies visiem ziedotājiem 2

Šajās dienā aprit gads kopš ar līdzcilvēku finansiālo atbalstu, Tartu klīnikā tika izglābta smagi slimā jaunieša Austra Augusta dzīvība. Igauņu mediķi Austrim veica aknu transplantāciju. Šis gads pēc sarežģītās operācijas Austrim un viņa ģimenei aizritējis mierīgi. Starp regulārajām vizītēm pie ārstiem radušās arī vērtīgas atziņas par dzīvi.

Izmaiņas izjutīsim mēs visi. Pirmajā versijā atbalstīta obligātās veselības apdrošināšanas sistēma

Izmaiņas izjutīsim mēs visi. Pirmajā versijā atbalstīta obligātās veselības apdrošināšanas sistēma 15

Saeima ceturtdien, 5. oktobrī, pirmajā versijā atbalstīja vienu no pēdējos gados svarīgākajiem reformu likumprojektiem. Šīs izmaiņas izjutīsim mēs visi. Runa ir par jauno valsts obligātās veselības apdrošināšanas sistēmu, kurai jāaizstāj tas haoss, kas patlaban valda medicīnas nozarē. Par jauno kārtību gan joprojām ir daudz neskaidrību.

Ģimenes ārstu formālais streiks turpināsies līdz 1. oktobrim

Ģimenes ārstu formālais streiks turpināsies līdz 1. oktobrim 1

Ģimenes ārsti tā dēvēto lēno streiku, uzņemot ne vairāk par 20 pacientiem dienā, gatavi turpināt līdz 1. oktobrim. Ja līdz tam laikam Veselības ministrija un valdība nebūs izpildījusi ārstu prasības, dakteri varētu lemt par prakšu slēgšanu uz nenoteiktu laiku. 

PVN celšana vai ikmēneša maksājums 20 eiro apmērā no iedzīvotāja - piedāvājumi veselības nozares finansēšanai sacēluši īstu ažiotāžu

PVN celšana vai ikmēneša maksājums 20 eiro apmērā no iedzīvotāja - piedāvājumi veselības nozares finansēšanai sacēluši īstu ažiotāžu 3

Sabiedrībā ažiotāžu izraisījis premjera vadītās darba grupas piedāvājums veselības aprūpes nozares finansēšanai. Viens no variantiem paredz pievienotās vērtības nodokļa (PVN) celšanu par vienu procentu, otrs modelis paredz ieviest fiksētu ikmēneša maksājumu katram strādājošajam – vidēji 20 eiro apmērā.

E-veselības projektu VARAM salīdzina ar 8 gadus vecas mašīnas pirkšanu par jaunas cenu

E-veselības projektu VARAM salīdzina ar 8 gadus vecas mašīnas pirkšanu par jaunas cenu

E-veselības projekta īstenošana “ievilkusies” jau 12 gadus – gala termiņi visu laiku atlikti un pārlikti. Tomēr šobrīd ir pienācis “pavisam pēdējais brīdis”, kad Latvijai projektam jāpavelk trekna svītra un jāraksta par padarīto Briselei. E-veselības ieviešanai plānota Eiropas fondu nauda. Ja kādi no darbiem nebūs pienācīgi pabeigti, atmaksu no fondiem nesaņemsim. Šobrīd iespējamie zaudējumi, kas būs jāsedz no valsts budžeta, pārsniedz vairāk nekā pusmiljonu eiro.

Ārpus Rīgas reģiona 2025. gadā trūks 80 ārstu un 1700 medmāsu

Ārpus Rīgas reģiona 2025. gadā trūks 80 ārstu un 1700 medmāsu 1

Pasaules Banka pētījumā secinājusi, ka ārpus Rīgas un Pierīgas 2025. gadā vairākās jomās trūks aptuveni 80 ārstu, tāpat darbā slimnīcās papildus būs nepieciešams piesaistīt aptuveni 1700 māsu, bet 2020. gadā 481 ģimenes ārsts būs pensijas vecumā.

"Vienotība" pārmet veselības ministrei Andai Čakšai pārāk gausu reformu īstenošanu

"Vienotība" pārmet veselības ministrei Andai Čakšai pārāk gausu reformu īstenošanu 1

Valdošajā koalīcijā briest nesaskaņas par notiekošo veselības aprūpes nozarē. Vienotība pārmet Zaļo un Zemnieku savienības kūrētajai – Veselības ministrijai – pārāk gausu reformu gaitu. Vienotībā akcentē, –  nozares ministre Anda Čakša par prioritāti izvirzījusi onkoloģiju, taču Patoloģijas centra atjaunošanai, kur būtu pieejami jauni un precīzāki vēža izmeklējumi, nepieciešamais finansējums tā arī nav rasts.

Onkologi vēlas panākt zāļu “Rigvir” izņemšanu no kompensējamo medikamentu saraksta

Onkologi vēlas panākt zāļu “Rigvir” izņemšanu no kompensējamo medikamentu saraksta 6

Trīs ārstu profesionālās organizācijas nākušas klajā ar vēstuli, kurā aicina pārskatīt zāļu “Rigvir” atrašanos kompensējamo medikamentu sarakstā. Mediķi uzskata, ka nav pietiekamu pierādījumu “Rigvir” efektivitātei, tāpēc tās no saraksta jāslēdz. Zāļu ražotājs šādu prasību uzskata par nepamatotu, tikmēr ministrija sola visus argumentus vērtēt.

Bieži Onkoloģijas centrā ierodas pacienti, kuriem nemaz nav veikta primārā diagnoze

Bieži Onkoloģijas centrā ierodas pacienti, kuriem nemaz nav veikta primārā diagnoze 1

Pacientu skaits, kuri aizdomu par onkoloģisku slimību dēļ izmanto “zaļo koridoru”, kas sniedz iespēju steidzamības kārtā tikt uz konsultāciju pie speciālista Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā “Latvijas Onkoloģijas centrs”, salīdzinot ar pirmo “zaļā koridora” darbības mēnesi, ir krietni pieaudzis. Visbiežāk ģimenes ārsti uz Latvijas Onkoloģijas centru savus pacientus nosūta ar aizdomām par krūts un ādas vēzi.

Gada apskats: Traģiski notikumi atklāj Latvijas veselības aprūpes nožēlojamo stāvokli

Gada apskats: Traģiski notikumi atklāj Latvijas veselības aprūpes nožēlojamo stāvokli

2016. gads izgaismoja jau sen milzušās problēmas veselības nozarē – turklāt vissāpīgākajā veidā. Proti, gaidot garā rindā pēc aknu transplantācijas cerībā uz valsts atbalstu un, galu galā, nesagaidot palīdzību, ziedojumus sāka vākt Baibas Barones radinieki. Lai arī aknu pārstādīšana tika veikta, Baibas dzīvība izdzisa… Šis notikums izraisīja plašu rezonansi Latvijas sabiedrībā, izgaismojot Latvijas veselības sistēmas problēmas, kuru nav mazums.