Pirmdiena, 27. septembris

Ādolfs, Ilgonis

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Veselība

Vingrojumi muguras jostas daļas muskulatūras relaksācijai un nostiprināšanai

Vingrojumi muguras jostas daļas muskulatūras relaksācijai un nostiprināšanai

Muguras sāpes ir izplatītāka problēma, nekā vēlamies to atzīt. 80% cilvēku vismaz reizi dzīvē piedzīvo sāpju epizodi muguras jostas daļā. No šiem 80% cilvēku vismaz 30% katra nākamā sāpju epizode ir garāka un intensīvāka par iepriekšējo! Tāpēc par muguras veselību ir jādomā pēc iespējas ātrāk un nepieciešamības gadījumā jāmeklē speciālistu palīdzība.

Signes migrēnas pieredze stāsts – nepadoties līdz uzvarai

Signes migrēnas pieredze stāsts – nepadoties līdz uzvarai

Pasaulē aptuveni viens miljards cilvēku cīnās ar migrēnu, tomēr tikai dažiem ir izdevies atrast savu slepeno recepti migrēnas uzveikšanai. Signe savu ilgstošo cīņu ar migrēnu uzveica, sadarbojoties ar speciālistiem, gūstot atbalstu no līdzcilvēkiem un nepadodoties!

Muguras sāpes – kā varam sev palīdzēt?

Muguras sāpes – kā varam sev palīdzēt?

Veiksmīgas muguras sāpju ārstēšanas pamatā ir neatlaidība un pareizas ārstniecības metodes. Rīgas 1. slimnīcas sāpju centra vadītāja, algoloģe, docente Irina Evansa skaidro, kāpēc mūs tik bieži piemeklē muguras sāpes un kā ar tām vislabāk tikt galā.

Mūsdienu dzīvesstila slimība – diabēts. Kāpēc tas ir bīstams?

Mūsdienu dzīvesstila slimība – diabēts. Kāpēc tas ir bīstams?

Pasaules Veselības organizācija (PVO) paudusi, ka diabēts ir sasniedzis epidēmijas apmērus – katras desmit sekundes pasaulē kāds mirst no diabēta izraisītām veselības problēmām. Statistika neiepriecina arī Latvijā – arvien pieaug saslimšana ar 2. tipa cukura diabētu, kas tiek dēvēts par mūsdienu dzīvesstila slimību. “Euroaptieka” farmaceite Zane Melberga skaidro, kāpēc diabēts ir bīstams un ar kādiem izaicinājumiem saskaras diabēta pacienti.

Aizstāj pārtiku, paēd elpojot: "Austrumu gudro" lietuviešu  tievēšanas "brīnumlīdzeklis"- inhalators, kas radot sāta sajūtu

Aizstāj pārtiku, paēd elpojot: "Austrumu gudro" lietuviešu tievēšanas "brīnumlīdzeklis"- inhalators, kas radot sāta sajūtu 2

Lietuvā reģistrēta firma, reklamējoties kā Austrumu filozofijas un tradīciju pārzinātāji, internetā tirgo inhalatorus, vitamīnu plāksterus un citus produktus, kuru lietošana, kā apgalvo tirgotājs, ne vien palīdzot gādāt par labu veselību un mundru garu, bet arī mazinot apetīti un pat rosinot sāta sajūtu, tādējādi ļaujot izvairīties no pārtikas patērēšanas, kas sekmējot tievēšanu.

"Māte pieteicās kā pirmā, bet vakcīnas vēl nav!" Pensionāre no Preiļiem vēl joprojām gaida poti pret Covid-19

"Māte pieteicās kā pirmā, bet vakcīnas vēl nav!" Pensionāre no Preiļiem vēl joprojām gaida poti pret Covid-19 6

Sabiedrība jau ir nogurusi no pandēmijas un ar to saistītajiem ierobežojumiem. Covid-19 vakcīnai vajadzētu būt kā glābšanas riņķim, kas pēc iespējas ātrāk ļautu mums atgriezties dzīvei vecajās sliedēs vai tuvu tam. Tomēr arī šis process dara iedzīvotājus bažīgus. Un runa nav par vakcinēšanos kā tādu, bet gan par to, ka cilvēki aktīvi piesakās, bet uz priekšu tā īsti nekas nekust. Un par to “Bez Tabu’ saņem lērumu ziņu no dažādām Latvijas pilsētām. Viens no gadījumiem fiksēts arī Preiļos.

Kā sirds slimības ir mainījušas manu dzīvi? Vai es varēju to novērst?

Kā sirds slimības ir mainījušas manu dzīvi? Vai es varēju to novērst?

Andrejs (vārds mainīts, 48) dalās ar stāstu par savu dzīvi un cīņu ar sirds un asinsvadu slimībām vairāku gadu garumā.  Pēc Andreja teiktā, visgrūtāk bija sadarbībā ar ārstu piemeklēt tieši viņam piemērotākās zāles. Iekšējais spēks, pašapziņa un sadarbība ar ārstiem bija tas, kas palīdzēja viņam atgriezties ierastajā dzīves ritmā un nostiprināt veselību.

Ārčijs gadiem voljerā - cietsirdība vai nesaprasta mīlestība? Atņemot suni, policija un aktīvisti saceļ traci Ķekavas pusē

Ārčijs gadiem voljerā - cietsirdība vai nesaprasta mīlestība? Atņemot suni, policija un aktīvisti saceļ traci Ķekavas pusē 14

Uztraucoties par labturības prasību pārkāpumiem un dzīvnieka veselības stāvokli, Ķekavas novadā pašvaldības policisti roku rokā ar aktīvistiem no nodibinājuma “Dzīvniekupolicija.lv”, nepieaicinot saimnieku, izņēmuši suni no privātīpašumā esoša voljera. Suņa saimnieks, kurš, uzskatot, ka dzīvniekam nav darījis pāri, voljerā suni turējis vairākus gadus. Viņš vaino policistus suņa zādzībā, tikmēr kārtībsargi un dzīvnieku patversmē “Ulubele” ķepaiņa saimniekam pārmet cietsirdību pret dzīvnieku.

"Dzīvošanu apmaksāt nevaram!" Ar Covid-19 inficējies skolēns karantīnu pavada viesnīcā

"Dzīvošanu apmaksāt nevaram!" Ar Covid-19 inficējies skolēns karantīnu pavada viesnīcā 6

Raidījumā “Bez Tabu” vēršas kādas profesionālās vidusskolas audzēkņa vecāki, kuri ļoti vēlas palikt anonīmi. Vecāki pēkšņi saņem ziņu no kopmītnēm, ka nepilngadīgo bērnu skāris Covid-19 vīruss. Karantīnas apstākļus mājās nodrošināt neesot iespējams, tāpēc vecāki piekrīt, ka bērnu izmitina vienā no Rīgas viesnīcām. Un tad seko nākamā pārsteidzošā vēsts.

Skolotāja: "Kakas patīk ostīt?!", "visu laiku brēc!", "aizveries!" Bērna ar autismu māte cīnās pret emocionālo vardarbību Rēzeknes speciālajā skolā

Skolotāja: "Kakas patīk ostīt?!", "visu laiku brēc!", "aizveries!" Bērna ar autismu māte cīnās pret emocionālo vardarbību Rēzeknes speciālajā skolā 9

Bērna, otrās klases skolēna, kurš sirgst ar autismu, vecāki satraukti par emocionālo vardarbību pret pašu un citiem bērniem ar īpašām vajadzībām Rēzeknes pamatskolā-attīstības centrā, speciālajā izglītības iestādē. Cenšoties noskaidrot patiesību, vecāki slepus ierakstījuši notiekošo mācību stundās. Audioierakstos atklājas dusmas, nesavaldība, uzbļāvieni un cita nepatīkama pedagoga uzvedība, kas vērsta pret bērniem. Notiekošais skolā satrauc arī bērnu tiesību aizstāvjus.

EK ierosina izveidot Eiropas Veselības aģentūru

EK ierosina izveidot Eiropas Veselības aģentūru

Eiropas Komisija (EK) trešdien ierosinājusi izveidot Eiropas Veselības aģentūru, lai stiprinātu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu sadarbību cīņā pret jaunā koronavīrusa pandēmiju.