Pirmdiena, 20. septembris

Modris, Matīss, Mariss

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Verdzība

"Sit man, jo runāju ar kaimiņiem! Gribu prom!" Vai mācītājs Tukumā paverdzinājis sirmgalvi?

"Sit man, jo runāju ar kaimiņiem! Gribu prom!" Vai mācītājs Tukumā paverdzinājis sirmgalvi? 31

Tukuma apkaimes iedzīvotāji uztraucas par sirmgalvi, kura, kā paši saka, iesprostota kādā mājā, kamēr tās saimnieks – mācītājs – dzīvo un kalpo Dievam Daugavpilī. Iedzīvotāji ziņo un sirmgalve stāsta, ka viņa dzīvo sliktos apstākļos, saimnieks mēdzot pret sievieti pacelt roku. “Bez Tabu” komandai ierodoties teju 80 gadus vecās sirmgalves Svetlanas mītnes vietā, noskaidrojas, ka sievietei nav atslēgu, lai izkļūtu no īpašuma, atstāta bez telefonsakariem un veselības aprūpes.

Reportāža no seksa cilvēktirdzniecības elles. LNT Ziņas pēta verdzību Hjūstonā, ASV

Reportāža no seksa cilvēktirdzniecības elles. LNT Ziņas pēta verdzību Hjūstonā, ASV 1

Hjūstonu Teksasā uzskata par visu Amerikas Savienoto valstu seksa galvaspilsētu, cilvēktirdzniecības elli. Hjūstonas policija aprēķinājusi, ka cilvēktirdzniecības darboņi ar savervēto upuru pakļaušanu seksuālajai ekspluatācijai gūst aptuveni 812 tūkstošu dolāru peļņu katru dienu. Tātad nepilns miljons, un tā ir tikai Hjūstona vien.

Lietuvā visai plaši izvēršas jauna cilvēktirdzniecības forma – piespiedu iesaistīšana noziegumos

Lietuvā visai plaši izvēršas jauna cilvēktirdzniecības forma – piespiedu iesaistīšana noziegumos

Lietuvā, Viļņā, eksperti nākuši klajā ar visjaunākajiem ziņojumiem par satraucošām tendencēm cilvēktirdzniecībā, paverdzināšanā un seksuālajā izmantošanā Baltijas jūras reģiona valstīs. Ne tikai būtiski palielinās upuru skaits, bet organizētās noziedzības darboņi izmanto arvien rafinētākas shēmas, kas izposta cilvēku likteņus.

Parādu jūgā nonākušie un cilvēki ar atkarībām - šie ļaudis visbiežāk kļūst par mūsdienu vergiem ārzemēs

Parādu jūgā nonākušie un cilvēki ar atkarībām - šie ļaudis visbiežāk kļūst par mūsdienu vergiem ārzemēs

“Cilvēki ar dažādām atkarībām, kā arī parādu jūgā nonākuši cilvēki un tie, kas palikuši bez pajumtes. Šādi cilvēki tika piemeklēti, jo ar viņiem ir vieglāk manipulēt, viņi izrāda mazāku pretestību, pie reizes viņiem svešvalodas zināšanu nav un viņi nevērsās pie vietējām tiesībsargājošām iestādēm, kas deva iespēju ilgstoša laikā viņus izmantot,” – Valsts policijas pārstāvis Armands Lubarts skaidro, kā latvieši varēja kļūt par vergiem ārzemēs. 

Sieviete ierodas Vācijā, lai strādātu par aukli, bet nonāk verdzībā

Sieviete ierodas Vācijā, lai strādātu par aukli, bet nonāk verdzībā

Pagājušā gada nogalē, meklējot darbu, rīdziniece Nadežda kādā ārvalstu mājaslapā pamanījusi sludinājumu, kurā piedāvāts darbs Vācijā. Tā kā jau iepriekš kundze vairākkārt devusies peļņā uz Eiropu, viņa nosūtījusi e-pastu, vēloties, ko sīkāk uzzināt par šo piedāvājumu.