Trešdiena, 22. septembris

Māris, Mārica, Maigurs

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Velojoslas Rīgā

"Pilsēta cilvēkiem": Strauji pieaudzis velosipēdistu skaits Rīgā

"Pilsēta cilvēkiem": Strauji pieaudzis velosipēdistu skaits Rīgā 1

Velosipēdistu skaits pēdējos četros gados ir palielinājies par 40%, tā sarunā ar “900 sekundēm” Eiropas mobilitātes nedēļas ietvaros pie Brīvības pieminekļa notiekošās ikgadējās velosipēdistiem veltītās akcijas laikā atzina apvienības “Pilsēta cilvēkiem” pārstāvis Māris Jonovs.

Vilkam kāju salauzuši un kazu noskuvuši, tā par Rīgas velojoslām saka Pauls Timrots

Vilkam kāju salauzuši un kazu noskuvuši, tā par Rīgas velojoslām saka Pauls Timrots

”Man šķiet, ka bēda ir tā, ka, satiekoties velobraukšanai ar politiku, tiek pieņemti tādi politiski kompromisi, nevis jēdzīgi lēmumi. Tāpēc tās velojoslas, kādas mums te ir uzzīmētas, īsti par velojoslām, manuprāt, nav uzskatāmas, jo lielajās ielās viņas būtu fiziski jānorobežo no braucamās daļas, jo cilvēks nejūtas droši par to, ka tur ir līnija uzvilkta,” tā šorīt LNT rīta raidījumā 900 Sekundes atzina autoeksperts Pauls Timrots.

Pretrunīgi vērtētās velojoslas Rīgas ielās paliks

Pretrunīgi vērtētās velojoslas Rīgas ielās paliks

Turklāt ar laiku tās būs arī citās galvaspilsētas ielās. Vietas uz brauktuves autovadītājiem kļūst mazāk, taču vienlaikus netiek slēpts, ka viens no mērķiem ir tieši autotransporta skaita samazināšana pilsētā. Vai Rīga ir gatava kļūt riteņbraucējiem draudzīgāka, un riteņbraucēji gatavi lietot izveidoto infrastruktūru?

Rīgā iezīmē pirmo velojoslu

Rīgā iezīmē pirmo velojoslu

Rīgas domes Satiksmes departaments ir sācis darbu pie velojoslu koncepcijas īstenošanas, sākot iezīmēt velojoslas. Pirmā šāda velojosla Rīgā tiek iezīmēta Elizabetes ielā – pilsētas vēsturiskajā centrā.