Otrdiena, 30. novembris

Andrievs, Andrejs, Andris

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Vēlēšanās

Rabarberhito - "Kandžas laboratorijas" kokteilis vēlēšanu nakts ballītei! Ērgļu puses Feldbergi pildīs pilsoņa pienākumu, aicina sagaidīt rezultātus jestri

Rabarberhito - "Kandžas laboratorijas" kokteilis vēlēšanu nakts ballītei! Ērgļu puses Feldbergi pildīs pilsoņa pienākumu, aicina sagaidīt rezultātus jestri

Feldbergu ģimene no Ērgļu puses ir apņēmības pārpilni pildīt pilsoņa pienākumu – nobalsot pašvaldību vēlēšanās. Saime jau bija ieņēmusi “zemo startu”, lai 5. jūnijā dotos uz vēlēšanu iecirkni, bet Satversmes tiesa ar spriedumu pagājušonedēļ lēma, ka jaunizveidotajā Madonas novadā tomēr ieviešamas korekcijas (jāpievieno arī līdzšinējais Varakļānu novads). Līdz ar to vēlēšanas Madonas novadā tiek atliktas uz rudeni. Feldbergi tajās noteikti piedalīsies, aicina nebūt kūtriem arī citus pilsoņus.

Aicina nepieļaut e-vēlēšanas ieviešanu Latvijā

Aicina nepieļaut e-vēlēšanas ieviešanu Latvijā 3

Tiešsaistes vēlēšanas Latvijā ieviest nevajadzētu, – tā uzskata Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija. Šī organizācija, kurā apvienojušies matemātiķi un datorikas speciālisti, akcentē riskus, ko šādas vēlēšanu sistēmas uzlaušana varētu radīt valsts demokrātijai un neatkarībai. Nekas drošāks par tradicionālo vēlēšanu procesu neesot izdomāts.

Lietuvas Seima vēlēšanās balsojuši 47,6% vēlētāju

Lietuvas Seima vēlēšanās balsojuši 47,6% vēlētāju

Lietuvā notikušajā Seima vēlēšanu pirmajā kārtā piedalījušies 47,6% balsstiesīgo valsts iedzīvotāju – par trim procentpunktiem mazāk nekā iepriekšējās parlamenta vēlēšanās pirms četriem gadiem.

Rosina noteikt, ka priekšvēlēšanu aģitācijai jānotiek tikai latviski

Rosina noteikt, ka priekšvēlēšanu aģitācijai jānotiek tikai latviski 11

Priekšvēlēšanu aģitācijai ir jānotiek tikai latviski, – tā uzskata Nacionālā apvienība (NA). Partijas ieskatā, šādas likuma izmaiņas būtu ieviešamas iespējami drīz, lai tās būtu spēkā jau pirms gaidāmajām Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām. Taču iecerei pagaidām trūkst Saeimas vairākuma atbalsta.

Lielbritānijā notiek pēdējo desmitgažu svarīgākās vēlēšanas

Lielbritānijā notiek pēdējo desmitgažu svarīgākās vēlēšanas 1

Būt vai nebūt “Brexit” – uz šo jautājumu ceturtdien atbildēs Lielbritānijas vēlētāji, taču – iespējams. Lielbritānijā notiek parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas, kas ir nozīmīgākās šai valstij pēdējo desmitgažu laikā, un to centrālais jautājums – vai Lielbritānijai izstāties no Eiropas Savienības.

Burovs Pūcem pārmet politisku cinismu un nihilismu

Burovs Pūcem pārmet politisku cinismu un nihilismu 11

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rosina atlaist galvaspilsētas domi. Ministra Jura Pūces ieskatā Rīgas vietvara jau otro reizi nav spējusi izpildīt vienu no pašvaldības funkcijām – nodrošināt atkritumu apsaimniekošanu. Rīgas mērs Oļegs Burovs lēmumu sākt domes atlaišanu sauc par politisku.