Ceturtdiena, 2. decembris

Meta, Sniedze

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

VBTAI

Atkārtotā pārbaudē Bruknas muižā negūst pārliecību par konstatēto bērnu tiesību pārkāpumu novēršanu

Atkārtotā pārbaudē Bruknas muižā negūst pārliecību par konstatēto bērnu tiesību pārkāpumu novēršanu 5

Veicot atkārtotu pārbaudi 20.augustā biedrībā Kalna svētību kopiena, kas darbojas Bruknas muižā Bauskas novadā, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) kopā ar Tiesībsarga biroja pārstāvi neguva pilnīgu pārliecību, ka iepriekš konstatētie bērnu tiesību pārkāpumi neturpinās, aģentūru LETA informēja VBTAI pārstāvis Taivo Trams.

Rosina pārstrukturizēt VBTAI, izveidojot bāriņtiesas uzraugošo Centrālo bērnu tiesību aizsardzības iestādi

Rosina pārstrukturizēt VBTAI, izveidojot bāriņtiesas uzraugošo Centrālo bērnu tiesību aizsardzības iestādi

Labklājības ministrija (LM) rosina pārstrukturizēt Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju, izveidojot Centrālo bērnu tiesību aizsardzības iestādi, kas pārraudzīs bāriņtiesas, turklāt ministrija arī mudina domāt par bāriņtiesu skaita mazināšanu un to locekļu izraudzīšanos konkursā, lai novērstu iespējamu pašvaldību ietekmi uz lēmumiem.

''Dardedze'': Bērnu tiesību aizsardzības sistēma Latvijā ir kā slims zirgs

''Dardedze'': Bērnu tiesību aizsardzības sistēma Latvijā ir kā slims zirgs 1

Bērnu tiesību aizsardzības sistēma Latvijā ir kā slims zirgs, kuram steidzami nepieciešama rehabilitācija – ar tik skaļiem secinājumiem, runājot par bērnunamu jeb tā saukto “sistēmas bērnu” skaudro dzīvi Latvijā šonedēļ nāca klajā nozares speciālisti, kas ikdienā strādā ar tiem jauniešiem, uz kuru dzīvēm atrašanās institūcijās atstājusi neizdzēšamas rētas.

Latvijā veidos jaunu institūciju bērnu tiesību aizstāvēšanai

Latvijā veidos jaunu institūciju bērnu tiesību aizstāvēšanai 7

Bāriņtiesas un to uzraugošā institūcija – Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) – nespēj nodrošināt bērnu interešu ievērošanu. Tādēļ šim mērķim Latvijā esot nepieciešams veidot jaunu valsts bērnu tiesību aizsardzības iestādi. Kas ir šādas idejas iniciatori, un kā to plānots īstenot?

Bērnu problēmu risināšanai paredzētā nauda izlietota ierēdņu piemaksām un prēmijām, secina VK

Bērnu problēmu risināšanai paredzētā nauda izlietota ierēdņu piemaksām un prēmijām, secina VK 41

Labklājības ministrijai (LM) papildus piešķirtais valsts budžeta finansējuma 619 000 eiro apmērā ierēdņiem izmaksāts piemaksās, naudas balvās vai prēmijās par pašsaprotamiem un ikdienā veicamiem uzdevumiem, lai arī sākotnējais pamatojums licis domāt, ka ministrijas un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) darbinieki veiks papildu pienākumus, lai novērstu bērnu un ģimenes tiesību jomas problēmas, 2018. gada finanšu revīzijā konstatējusi Valsts kontrole (VK).

LM auditā konstatējusi nopietnas problēmas VBTAI darbībā

LM auditā konstatējusi nopietnas problēmas VBTAI darbībā 1

Labklājības ministrijas (LM) veiktajā auditā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) darbībā konstatētas nopietnas problēmas, apstiprina labklājības ministres padomniece komunikācijas jautājumos Liesma Kalve.