Otrdiena, 7. decembris

Antonija, Anta, Dzirkstīte

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Vardarbība ģimenē

"B*** neredzi, ka es taisu "laivu"?" Interneta video redzama māte, kura, iespējams, dara pāri savai meitai

"B*** neredzi, ka es taisu "laivu"?" Interneta video redzama māte, kura, iespējams, dara pāri savai meitai 39

Sešus gadus vecas meitenītes māte nonākusi policijas un bāriņtiesas redzeslokā pēc tam, kad interneta vidē publicējusi nepatīkamu video. Sieviete filmēja savas izpriecas, kuras iztraucēja bērns. Pēcāk video dzirdami sitienu trokšņi un mazas meitenītes raudāšana. Varasiestādes izmeklēs notikušo un lems par aizbildniecības pārtraukšanu.

Tapusi bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa mobilā lietotne

Tapusi bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa mobilā lietotne

Tapusi bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa mobilā lietotne. Ar tās palīdzību pie uzticības tālruņa speciālistiem var vērsties jebkurš bērns vai pusaudzis, kurš saskāries ar grūtībām un nezina, kā tās risināt. Speciālisti konsultāciju gatavi sniegt visu diennakti.

Skaudra statistika: izolācijas laikā pasaulē pieaug vardarbības gadījumu skaits ģimenēs

Skaudra statistika: izolācijas laikā pasaulē pieaug vardarbības gadījumu skaits ģimenēs 3

Lielā daļā pasaules valstu šobrīd spēkā visdažādākie pārvietošanās ierobežojumi. Cilvēki spiesti daudz laika pavadīt dzīvesvietā. Tas izgaismo arī kādu specifisku problēmu. Latvijā nav daudz statistikas par to, taču informācija no citām valstī liecina, ka pieaug vardarbības gadījumi ģimenē. Ja agresijas problēma mājās ir, tad upuriem šajos apstākļos vairs nav kur sprukt.

Pēc atteikuma stāties dzimumattiecībās vīrietis pret draudzenes roku nodzēš cigareti

Pēc atteikuma stāties dzimumattiecībās vīrietis pret draudzenes roku nodzēš cigareti 8

15.oktobrī plkst. 00.34 Rīgas pašvaldības policisti devās izsaukumā uz kādu dzīvokli, kur norisinājās vardarbīgs ģimenes konflikts. Izsaucēja notikuma vietā likumsargiem pastāstīja, ka dzīvesbiedrs mājās pārradies alkohola reibumā. Sieviete atteikusies ar viņu stāties dzimumattiecībās, jo tajā pašā istabā netālu nolikti gulēt bērni. Pēc atteikuma vīrietis savai dzīvesbiedrei vairākas reizes iekniebis tā, ka palikuši zilumi, bet vēlāk viņš uz sievietes rokas nodzēsis cigareti.

“Es tevi šodien ieraudzīju un sapratu, – mums jāprecas!” Pazīmes, kā atpazīt bīstamas attiecības

“Es tevi šodien ieraudzīju un sapratu, – mums jāprecas!” Pazīmes, kā atpazīt bīstamas attiecības 1

Vardarbība ģimenē Latvijā ir viens no biežākajiem vardarbības veidiem, tomēr oficiāli par to tiek ziņots visretāk. Pērn valstī reģistrēti vairāk nekā astoņi tūkstoši konfliktu, savukārt šogad līdz 28. februārim – jau vairāk nekā 1,2 tūkstoši, liecina Valsts policijas dati. Lai veicinātu bīstamu attiecību savlaicīgu atpazīšanu, uzsākta informatīva akcija jauniešu izglītošanai un līdzcilvēku iesaistei #NoņemRozāBrilles.

Mazinās tolerance attiecībā uz vardarbību pret sievietēm

Mazinās tolerance attiecībā uz vardarbību pret sievietēm

Teju katram piektajam Latvijas iedzīvotājam pēdējo 12 mēnešu laikā ir pieaugusi pārliecība, ka ir nepieciešams iejaukties, redzot vardarbību ģimenē. Šis ir viens no galvenajiem secinājumiem, ko speciālisti uzsver, analizējot pusgadu ilgušo kampaņu, kuras mērķis bija mazināt sabiedrībā valdošo vienaldzību attiecībā uz vardarbību pret sievietēm.

Rīgā pirmajā pusgadā no ģimenēm nošķirti 53 bērni

Rīgā pirmajā pusgadā no ģimenēm nošķirti 53 bērni

Neskatoties uz traģēdijām, ziņas par vecāku nolaidību pret bērniem ik pa laikam pāršalc sabiedrību. Gandrīz katru dienu policija turpina saņemt ziņas par bērniem, kas spiesti dzīvot antisanitāros apstākļos, par apreibinošo vielu ietekmē esošiem vecākiem un vardarbību ģimenē.

Stambulas konvencijas ratifikācija atlikta uz nenoteiktu laiku

Stambulas konvencijas ratifikācija atlikta uz nenoteiktu laiku 1

Pirms diviem gadiem, 2016. gada 18. maijā, labklājības ministrs Jānis Reirs (“Vienotība”) Bulgārijā Latvijas valdības vārdā parakstīja Stambulas konvenciju. Lai dokuments stātos spēkā, tas jāratificē Saeimai, taču šobrīd parlamentā balsu tam nepietiek.