Svētdiena, 26. septembris

Ādolfs, Ilgonis

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Varas pārņemšana Afganistānā

Talibi atļauj sievietēm mācīties universitātēs

Talibi atļauj sievietēm mācīties universitātēs 3

Sievietes Afganistānā varēs turpināt mācīties universitātēs, taču klasēs dzimumi būs nošķirti un islāma ģērbšanās stils būs obligāts, svētdien paziņoja talibu ieceltās Afganistānas valdības augstākās izglītības ministrs Abdulbaki Hakani.

Ministrijām nav skaidrs, kā palīdzēt tiem afgāņiem, kuriem piedāvāts patvērums Latvijā

Ministrijām nav skaidrs, kā palīdzēt tiem afgāņiem, kuriem piedāvāts patvērums Latvijā 94

Līdz Latvijai atkļuvusi daļa to afgāņu, kuriem Latvija, pateicībā par palīdzību militāro misiju laikā, palīdzējusi izkļūt no Afganistānas. Taču kā viņiem palīdzēt šeit iedzīvoties, tas daudzajām Latvijas līdzatbildīgajām institūcijām rada diezgan lielas galvassāpes. Afgāņu sabiedroto atvešana ir nestandarta pasākums, katrai iestādei ir sava atbildības joma, bet kopēja redzējuma, šķiet, nav nevienam, stāsta TV3 Ziņas.

ES: Talibu valdība nav ietveroša un pārstāvnieciska

ES: Talibu valdība nav ietveroša un pārstāvnieciska 2

Afganistānas pagaidu valdības sastāvā, ko nule kā izsludinājusi varu valstī pārņēmusī radikālo islāmistu kustība “Taliban”, nav ievēroti talibu pārstāvju agrākie solījumi jaunajā ministru kabinetā iekļaut dažādu grupu pārstāvjus, trešdien norādīja Eiropas Savienība (ES).

Talibi pieprasa studentēm valkāt nikābu

Talibi pieprasa studentēm valkāt nikābu 1

Talibi pieprasījuši Afganistānas privātajām universitātēm un koledžām nodrošināt, ka sievietes ierodas mācību iestādēs tērptas nikābā un apmetņos, kas nosedz visu augumu, un viņas tiek mācītas nošķirti no vīriešiem.

ES sola nepieļaut masveida nelegālo imigrāciju no Afganistānas

ES sola nepieļaut masveida nelegālo imigrāciju no Afganistānas 1

EEiropas Savienība (ES) otrdien paziņoja, ka strādās pie tā, lai nepieļautu plašu patvēruma meklētāju pieplūdumu no Afganistānas, nodrošinot palīdzību reģionam un stingri aizsargājot robežas, vienlaikus bloks nepauda nekādu specifisku apņemšanos par cilvēku uzņemšanu masveidā, pēc tam kad pie varas Afganistānā nonākusi radikālo islāmistu kustība “Taliban”.

Makrons aicina Kabulā izveidot ANO "drošības zonu"

Makrons aicina Kabulā izveidot ANO "drošības zonu" 6

Francija un Lielbritānija pirmdien mudinās ANO strādāt pie “drošības zonas” izveides Afganistānas galvaspilsētā Kabulā, lai aizsargātu humānās operācijas, paziņoja Francijas prezidents Emanuels Makrons.

ASV Kabulā veikušas uzlidojumu "Islāma valsts" auto

ASV Kabulā veikušas uzlidojumu "Islāma valsts" auto 2

ASV bruņotie spēki svētdien pavēstīja, ka Afganistānas galvaspilsētā Kabulā veikuši uzlidojumu, lai novērstu tūlītējus draudus, ko teroristu grupējuma “Islāma valsts” vietējais atzars radījis Kabulas lidostai.

Līdzās Kabulas lidostai sprāgusi raķete

Līdzās Kabulas lidostai sprāgusi raķete

Afganistānas galvaspilsētā Kabulā svētdien bija dzirdams spēcīgs sprādziens, ko pēc avotu teiktā izraisījis raķetes trāpījums līdzās lidostai, atsaucoties uz saviem Kabulā strādājošajiem darbiniekiem un aculieciniekiem, vēsta Rietumu mediji.